שני שוטרים מואשמים בגניבת כסף שחסכו עובדים זרים

לפי האישום, ביסאן יחיא ונזיה סעב דרשו מעובדים זרים, שניהלו דירות הימורים, דמי שוחד חודשיים. במקרה נוסף שדדו כספים של עובדים זרים שלא יכולים להחזיק חשבון בנק

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

שני שוטרי סיור מתל אביב נאשמים כי גנבו מאות אלפי שקלים שחסכו עובדים זרים שלא יכולים להחזיק חשבון בנק. השניים, ביסאן יחיא בן ה-30 ונזיה סעב בן ה-28, מואשמים גם כי סחטו במשך שנה וחצי עובדים זרים מסין שהפעילו דירות הימורים בעיר, בעודם לובשים מדים ונושאים אקדחים. בית המשפט המחוזי בתל אביב האריך את מעצרם עד יום שלישי.

לפי כתב האישום, שהוגש על ידי המחלקה לחקירות שוטרים, השניים היו מאיימים על מחזיקי דירות הימורים בשכונת נווה שאנן, שבהן שיחקו עובדים זרים, כי אם לא ישלמו להם שוחד - המשטרה תפשוט על הדירות ותפסיק את פעילותן. השניים גבו מאחד ממפעילי הדירות, עובד זר מסין, כספי שוחד בסך 7,000-4,000 שקל מדי חודש. לפי האישום, לשוטרים סייעו בעלים של חנות בשכונה, טיראן רחום, ובת זוגו.

בשני מקרים נוספים, הגיעו השניים לשכונה בזמן שהיו במשמרת כדי לשדוד את העובדים הזרים, וביצעו חיפוש בחפציהם ובדירותיהם. כך, ביוני האחרון הגיעו לדירה ברחוב נווה שאנן שבה שהו כמה עובדים זרים. הנאשמים הורו לכל הנוכחים לעזוב את הדירה למעט המחזיק בה. הם ביצעו חיפוש בדירה ללא צו ולקחו 4,000 שקלים שמצאו. כמו כן, הורו לעובד הזר לרוקן את כיסיו ולקחו ממנו 4,000 שקלים נוספים.

בהמשך, שדדו השניים דירה ברחוב לוינסקי שבה נשמרו כספיהם של עובדים זרים שלא יכולים להחזיק חשבון בנק, בעיקר מנפאל והודו. הם מצאו 319 אלף שקל ו-8,000 דולר, שאותם לקחו לכיסם. למחרת היום, הגיע אחד העובדים הזרים לתחנת המשטרה שרת ברחוב המסגר כדי להגיש תלונה. השוטר יחיא הבחין בעובד וזיהה אותו מהשוד, ובעקבות זאת רשמו שני הנאשמים דו"ח פעולה כוזב בגין התקרית בדירה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ