כתב אישום על סרסרות: אשה נדרשה לשכב עם 266 גברים בחודשיים

ארבעה בני אדם מואשמים שהיו שותפים להברחת נשים מבלארוס כדי שיעבדו בזנות, תוך שיתוף פעולה עם ישראלי המתגורר במדינה. הנשים שהביאו לישראל הועברו למקלט

אלמוג בן זכרי
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלמוג בן זכרי
יהושע (ג'וש) בריינר

ארבעה בני אדם מואשמים שהיו שותפים להברחת נשים מבלארוס כדי שיעבדו בזנות. לפי כתב האישום שהוגש היום (שני) נגד הארבעה, פרי חקירה שהתנהלה בישראל ובבלארוס, אחת הנשים קיבלה 266 לקוחות בתוך כחודשיים. ארבע הנשים שהבריחה החוליה הועברו למקלט.

ארבעת חברי החוליה הם אלכסנדר קליימן, איליה קוצ'ינסקי, ויטלי דוידוס ומאיר מירזייב. הם פעלו בשיתוף ישראלי נוסף, המתגורר בבלארוס, שאותו עצרה המשטרה המקומית. יחד הבריחו לישראל ארבע נשים מבלארוס, שכרו עבורן דירות ופרסמו מודעות כיסוי באינטרנט על מנת לקדם את העסקתן בזנות.

במקרה הראשון המתואר בכתב האישום, ב-2017, פנה הישראלי המתגורר בבלארוס לו', צעירה תושבת בלארוס שנרשמה לאתר היכרויות. הוא נפגש עמה כמה פעמים, בהן חזר והציע לה לעבוד בזנות בישראל. לבסוף היא נענתה לו, והוא העביר לה את מספר הטלפון של קוצ'ינסקי, בן 30 מראשון לציון. קוצ'ינסקי הבהיר לה את תנאי העסקתה, ואמר כי על שעת עבודה שלה בזנות תרוויח 800 שקלים. הוא שלח לה צילום דרכון של אדם, ותדרך אותה לומר לרשויות ההגירה בבואה לישראל כי באה לבקרו.

קליימן, תושב תל אביב בן 39, מואשם שאסף את ו' משדה התעופה. הוא אמר לה כי על שעת עבודה בזנות תקבל 500 שקלים, ולא כפי שנאמר לה תחילה. כשהגיעו לבית המלון, דרש קליימן מו' להתפשט ולבצע בו מין אוראלי במסגרת "אודישן", והיא עשתה זאת.

באותה תקופה פנו קוצ'ינסקי וקליימן למאיר מירזייב, תושב ראשון לציון בן 35 שהחזיק בדירה בבת ים. לפי כתב האישום הוא השכיר לשניים את הדירה, אף שידע כי הם מתכוונים להשתמש בה למתן שירותי זנות. אדם נוסף, שנגדו לא הוגש כתב אישום, לקח את ו' לדירה ונתן לה כרטיס סים ישראלי, שדרכו ניתן יהיה לתאם את הגעת לקוחות. בתקופה שבין 11 במאי ל-16 ליולי, סיפקה ו' שירותי זנות ל-266 לקוחות, וקיבלה עליהם סכום כסף המוערך ב-122 אלף שקלים.

לפי כתב האישום, החוליה פעלה באותה שיטה גם במקרה של מ', שסיפקה שירותי זנות ל-55 לקוחות בתוך 15 ימים, ושל א', שנדרשה לקבל 23 לקוחות בתוך חמישה ימים. אשה נוספת, י', באה לישראל יום לפני מעצרם של חברי החוליה, כך שלא עבדה בזנות, אך נטען כי נדרשה לבצע מין אוראלי בקליימן. בכל המקרים, הנשים הסכימו לבוא לישראל כדי לעסוק בזנות.

פעילות החוליה הובאה לידיעת משטרת בלארוס לאחר שהשותף הישראלי החי במדינה פנה לאשה אחרת שנרשמה לאתר ההיכרויות, נפגש עמה והציע לה לעבוד בזנות בישראל.  האשה הסכימה להצעה, אך במקביל דיווחה עליה למשטרת בלארוס שהנחתה אותה להמשיך ולשתף עמו פעולה. א' באה לישראל ונפגשה עם קליימן. כשהשניים נכנסו למכוניתו של קליימן עצר אותם צוות של היחידה המרכזית נגב. בעת שהותם בניידת המשטרה, הדריך קליימן את האשה מה לומר בחקירתה.

כתב האישום מייחס לקוצ'ינסקי, קליימן ואדם נוסף, ויטלי דוידוס, עבירות של גרימה לעזיבת המדינה (בלארוס) לשם זנות, החזקת מקום לשם זנות וסרסרות למעשי זנות. מירזייב מואשם בהשכרת מקום לשם זנות. קליימן מואשם גם בשיבוש מהלכי משפט, וקוצ'ינסקי מואשם בשיבוש מהלכי משפט ובהדחה בחקירה. לאיש מהנאשמים לא מיוחסת עבירה של סחר בנשים, כיוון שהפרקליטות סברה שתתקשה להוכיח אותה.

עורכי הדין אירית באומהורן וסתיו סער המייצגים את מאיר מירזייב מסרו בתגובה:
"שמחנו להיווכח שמגוון החשדות אשר יוחסו למרשנו תחילה, התאדו כלא היו. מלכתחילה סברנו כי החשד בכל הנוגע לעבירה של סחר בבני אדם תלוש ומשולל כל יסוד ונדמה כי תנאי השחרור הזניחים שנקבעו בעניין מרשנו מדברים בעד עצמם. לאישומים גופם נגיב כמובן לאחר לימוד מעמיק של חומר הראיות״.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ