הפרקליטות סגרה את תיק החקירה נגד משה ליאון, המועמד לראשות העיר ירושלים

ליאון נחקר במאי 2017 בחשד שהעביר כספים לאריה דרעי, בטרם חזר לחיים הציבוריים, בתמורה לתמיכה בו במרוץ לראשות העיר. היום הודיעה הפרקליטות כי אין תשתית ראייתית להעמידו לדין כיוון שהכספים הועברו "מסיבות לגיטימיות"

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ליאון במהלך קמפיין הבחירות לראשות העיר ירושלים, ב-2013
ליאון במהלך קמפיין הבחירות לראשות העיר ירושלים, ב-2013צילום: אמיל סלמן
ניר חסון
ניר חסון

הפרקליטות הודיעה היום (שלישי) כי החליטה לסגור את תיק החקירה נגד המועמד לראשות העיר ירושלים משה ליאון, שנחשד בהעברת כספים במרמה לשר הפנים אריה דרעי. בהודעת הפרקליטות נכתב כי לא הונחה תשתית ראייתית לביצוע עבירה פלילית.

ליאון נחקר במאי 2017 בחשד שהעביר לדרעי כספים על מנת שיתמוך בו במרוץ לראשות העיר ב-2013. המשטרה חשדה אז כי "קרן גידור" שליאון עמד בראשה העבירה למיזמים הקשורים לאריה דרעי עשרות אלפי שקלים. ליאון טען בחקירה כי הסכומים עברו כ"דמי תיווך", לאחר שגייס משקיע אמריקאי לקרן בתקופה שבה דרעי והוא היו אנשי עסקים פרטיים. חקירתו התקיימה במקביל לחקירתם של הזוג דרעי והוא שוחרר בתום החקירה ללא תנאים מגבילים. 

היום מסרה הפרקליטות כי "חומר החקירה העלה כי הכספים הועברו לכאורה מסיבות לגיטימיות, בטרם חזרתו של דרעי לחיים הציבוריים. בנוסף, החקירה העלתה שתמיכת דרעי בליאון נעשתה כחלק מתמיכה נרחבת למועמדותו מצד הסיעות החרדיות. לאור האמור, החליטה פרקליטות מיסוי וכלכלה לאמץ את המלצת המשטרה ולסגור את התיק כנגד משה ליאון בעילה של העדר אשמה". 

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ