בן 35 חשוד בעבירות מין ב-140 קטינות: "אחת מפרשיות הפדופיליה החמורות ביותר"

על פי החשד, בנו ריינהורן, מאמן כדוריד של קבוצות ילדים ונוער, יצר קשר עם קטינות ברשתות חברתיות ושידל אותן לבצע בעצמן מעשים מיניים. המשטרה מנסה לאתר נפגעות נוספות שטרם זוהו

יהושע (ג'וש) בריינר
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
החשוד בנו ריינהורן
החשוד בנו ריינהורןצילום: מתוך עמוד הפייסבוק של ריינהורן

תושב הרצליה בן 35 חשוד שביצע עבירות מין בלפחות 140 קטינות בנות תשע עד 15. העבירות בהן הוא חשוד כוללות אונס, הטרדה מינית ומעשי סדום. החשוד הוא בנו ריינהורן, נשוי ואב לשני ילדים קטנים, עובד עיריית הרצליה שמשמש במשך שנים מאמן כדוריד של קבוצות ילדים ונוער ומאמן קבוצת הכדוריד בנות הרצליה. ב-2007 ניהל את פורום דוגמנות בתפוז. ריינהורן נעצר בשבוע שעבר ומעצרו הוארך עד ליום שני הקרוב. 
מאז פרסום החקירה בשעות הצהריים, הורים נוספים פנו למשטרה וסיפרו כי בנותיהן נפגעו מריינהורן.

על פי החשד, ריינהורן יצר קשר עם הקטינות ברשתות החברתיות תוך התחזות לסוכן וסוכנת דוגמניות, למפיק ולמעצבת בגדי ים, ושאל אותן אם הן רוצות לדגמן. לאחר מכן עבר להתכתב עמן בוואטסאפ, הציע להן אודישנים, שכנע אותן לשלוח לו תכנים בעלי אופי מיני, ולבצע בעצמן מעשים מיניים.

שיחות שביצע ריינהורן בוואטסאפ

חלק קטן יחסית מהקורבנות פנו ביוזמתן למשטרה, שאיתרה את רובן במהלך ולאחר שנפגעו מריינהורן. המשטרה בדקה גם אם ריינהורן ביצע עבירות מין בנערות שאותן הוא מאמן, אך בשלב זה החשד הוא כי כל העבירות בוצעו באמצעות הרשתות החברתיות.

המשטרה מחזיקה באלפי תצלומים, סרטונים ושיחות וואטסאפ בין ריינהורן לקטינות, ומנסה לאתר קטינות נוספות שמופיעות בתצלומים וטרם זוהו. מהמשטרה נמסר כי "מדובר באחת מפרשיות הפדופיליה החמורות והקשות ביותר, הן מבחינת חומרת העבירות והן מבחינת היקף הפעילות, שנחשפו במשטרת ישראל בהקשר של עבירות מין כנגד קטינות באמצעות רשת האינטרנט".

שיחות שביצע ריינהורן בוואטסאפ

לפי הודעת המשטרה, ריינהורן "פיתח שיטות פעולה על מנת להונות את הקטינות במטרה לגרום להן לשתף עמו פעולה". המשטרה הוסיפה כי ריינהורן שידל את קורבנותיו לשמור את הדברים בסוד ולא לשתף את הוריהן. המשטרה ציינה כי כמה הורים ובני משפחה ניסו להתעמת עם ריינהורן, אך ללא הצלחה.

בית המשפט המחוזי בלוד נענה היום לבקשת המשטרה להסיר את צו איסור הפרסום מעל החקירה ומעל שמו ותמונתו של ריינהורן בניסיון לאתר קורבנות נוספות. המשטרה ביקשה מהורים, מחנכים וממי שחוששים כי ייתכן שהם מכירים קורבנות של פגיעה דומה דרך האינטרנט, לפנות למוקד 105. חקירתו של ריינהורן מנוהלת בלהב 433 לאחר חקירה סמויה של כחצי שנה, בליווי מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, ובתיאום עם גורמי הרווחה.

שיחות שביצע ריינהורן בוואטסאפ

סנגוריו של ריינהורן, עורכי הדין גיא פלנטר ורעות רחמן, מסרו: "למרשנו חזקת החפות. אנו מציעים לאפשר למערכת המשפטית לבצע את מלאכתה עד תום. חדשות לבקרים, אזרחים בישראל נעצרים בקול תרועה רמה והתפתחה נורמה פסולה ובלתי הוגנת שעוד בטרם הוגש כתב אישום, כבר נשמעים 'תופי מלחמה' ועוברים לסקילה תקשורתית בכיכר העיר. יש לנו אמון מלא במערכת המשפט וההגינות האלמנטרית מחייבת לתת לכל חשוד את יומו בבית המשפט".

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ