אזרח בלגיה ממוצא פלסטיני שניסה להיכנס לישראל מואשם בחברות בארגון טרור

מוסטפה ח'אלד עוואד, ילד מחנה פליטים פלסטיני בלבנון, מואשם גם בביצוע אימונים צבאיים אסורים וסיוע בהעברת כספים לבכיר בארגון בבלגיה. לפי הפרקליטות הוא הודה במיוחס לו

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מעבר אלנבי לירדן, בשנה שעברה
מעבר אלנבי לירדן, בשנה שעברהצילום: אמיל סלמן

כתב אישום הוגש היום (חמישי) נגד אזרח בלגיה יליד לבנון בגין חברות בחזית העממית לשחרור פלסטין, המוכרת כארגון טרור. שירות הביטחון הכללי (שב"כ) עצר לפני חודש את האיש, מוסטפה ח'אלד עוואד, בן 36, בעת שניסה להיכנס לישראל דרך מעבר הגבול בגשר אלנבי. הוא מואשם גם בביצוע אימונים צבאיים אסורים ובסיוע בהעברת כספים מלבנון וסוריה לבכיר בארגון בבלגיה. 

על פי כתב האישום, עוואד, שמוצאו ממחנה פליטים פלסטיני בדרום לבנון, היגר לבלגיה ב-2003 וקיבל בה אזרחות. ב-2010 הצטרף לחזית העממית. הוא השתתף במפגשי פעילים של הארגון בבלגיה ובגרמניה ובהמשך אף גויס באופן רשמי לשורותיו. באותה שנה יצא לקורס הכשרה ביטחוני של הארגון בלבנון שהועבר על ידי פעילי חיזבאללה. הקורס, שנמשך שלושה ימים, כלל הכשרה לביצוע מעקבים והתחמקות מהם. בבקשת המעצר עד תום ההליכים שהגישה הפרקליטות נכתב כי עוואד הודה בחקירותיו בכל המיוחס לו.

בשב"כ אמרו אתמול כי עוואד היה בקשר עם פעילי החזית העממית המתגוררים ופועלים באירופה, וגם עם פעילי טרור מלבנון, סוריה, ירדן והגדה המערבית. השירות הוסיף כי "החומר העולה בחקירה מעיד על התקרבות ארגוני הטרור הפלסטינים לציר השיעי בכלל ולחיזבאללה בפרט. זאת, לרבות הקצאת משאבי חיזבאללה ומתקניו לטובת אימונים והכשרות של פעילי טרור פלסטינים המוכשרים בלבנון ומשוגרים לטובת קידום טרור". עוד נכתב כי "החקירה ממחישה את האיום הנשקף מארגוני הטרור אשר מגייסים לשורותיהם פעילים בעלי תיעוד זר, המאפשר להם להיכנס למדינת ישראל".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ