המאמן מהרצליה חשוד כי פעל לטשטש את עקבות הטלפונים שדרכם תקשר עם הקטינות

חוקרי המשטרה צפויים להטיח בבנו ריינהורן, החשוד בביצוע עבירות מין ביותר מ-140 ילדות ונערות, תמונות וסרטונים שמצאו במחשביו ■ בינתיים הוא שומר על זכות השתיקה אך אמר לחוקריו: "זה לא אני, אתם טועים בבן-אדם"

יהושע (ג'וש) בריינר
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
החשוד בנו ריינהורן
החשוד בנו ריינהורןצילום: מתוך עמוד הפייסבוק של ריינהורן

חוקרי המשטרה צפויים להטיח בבנו ריינהורן, החשוד שביצע עבירות מין ביותר מ-140 קטינות בנות תשע עד 15 דרך הרשת, תמונות וסרטונים של נערות שנמצאו במחשביו. ריינהורן, בן 35 מהרצליה, נשוי ואב לשני ילדים, חשוד גם כי השתמש בתוכנה שטשטשה את עקבותיו, שינתה את מספרי הטלפון שמהם שלח הודעות לקטינות והסוותה את מקורן.

בשל השימוש בתוכנות אלה, בשבעת חודשי המעקב אחרי ריינהורן, התקשתה המשטרה להתחקות אחריו. כעת החוקרים מנסים גם לשחזר תכתובות עם הקטינות שמחק ריינהורן מהמכשירים שבהם השתמש. עד היום הכחיש ריינהורן את הטענות נגדו ואמר לחוקריו: "זה לא אני, אתם טועים בבנאדם". מלבד זאת, בחקירות הוא מסרב לשתף פעולה ושומר על זכות השתיקה. 

מאז הפרסום אמש התקבלו כ-20 פניות במשטרה בטענה שריינהורן פגע בילדות ונערות נוספות, ואלו נבחנות כעת. ביחידה 105, החוקרת את התיק, מעריכים כי ריינהורן פנה למאות רבות של נערות, ועיקר פעולות החקירה בשלב זה הוא גביית עדויות המתלוננות והתאמתן לתמונות שנתפסו במחשביו.

ריינהורן נעצר בשבוע שעבר בחשד לאונס, הטרדה מינית ומעשי סדום, ומעצרו הוארך עד יום שני. ריינהורן, עובד עיריית הרצליה, משמש במשך שנים מאמן כדוריד של קבוצות ילדים ונוער ומאמן קבוצת הכדוריד בנות הרצליה.

שיחות שביצע ריינהורן בוואטסאפ

על פי החשד, הוא יצר קשר עם הקטינות ברשתות החברתיות תוך התחזות לסוכן וסוכנת דוגמניות, למפיק ולמעצבת בגדי ים, ושאל אותן אם הן רוצות לדגמן. לאחר מכן עבר להתכתב עמן בוואטסאפ, הציע להן אודישנים, שכנע אותן לשלוח לו תכנים בעלי אופי מיני ולבצע בעצמן מעשים מיניים. המשטרה בדקה גם אם ריינהורן ביצע עבירות מין בנערות שאותן הוא מאמן, אך בשלב זה החשד הוא כי כל העבירות בוצעו באמצעות הרשתות החברתיות.

בפורום הדוגמנות שניהל ב-2007 היו טיפים לזיהוי רמאים ברשת

בשנת 2007 ניהל ריינהורן את פורום דוגמנות באתר "תפוז", שהיווה מוקד התכנסות לאנשים מתוך תעשיית הדוגמנות ולכאלו שרצו להיכנס אליה ולשוחח בחופשיות בנושא. בכתבה שפורסמה באתר nrg בשנת 2007, התראיין ריינהורן ואמר: "היום יש כל כך הרבה רמאים שמסתובבים באינטרנט ומציגים את עצמם בתור סוכני דוגמנות בפני ילדות בנות 14. הפורום הוא כמו אי של הגינות בים סוער, ויש בו שפע מידע על איפה אפשר להתחיל, איך מגיעים לסוכנויות, מאמרים מקצועיים וטיפים לזיהוי רמאים באינטרנט".

ד', צלמת שניהלה עם ריינהורן את הפורום, סיפרה ל"הארץ" כי נדהמה לשמוע שנעצר. "אני לא יכולה להוציא מהראש איזה מפלצות חיות בינינו במסווה של אנשים טובי לב", אמרה. "לא הייתי חושדת בו לעולם. תמיד הוא היה אדיב ומכבד. הכרתי את אשתו ומעולם לא חלפה במוחי אפילו לשנייה שבפנים מסתתר דבר כל כך נוראי וחשוך".

ד' לא היתה בקשר ישיר עם ריינהורן כבר שנים רבות אך סיפרה כיצד הכירה אותו. "למיטב זכרוני הוא הקים את הפורום ואני הצטרפתי אליו אחרי שהייתי פעילה שם תקופה", אמרה. "הייתי צלמת חובבנית בת 18-17 והוא פשוט היה מאוד מקושר. הוא לא היה משויך לאף סוכנות אבל הכיר הרבה סקאוטרים, צלמים ובנות. הוא תמיד היה נוהג לעזור, תמיד מערב את ההורים ודיבר בצורה לא סליזית אלא נחמדה, להבדיל מהרבה דמויות בתחום".

שיחות שביצע ריינהורן בוואטסאפ

הורים בהרצליה מתחו ביקורת על אגודת הספורט בני הרצליה, שם עבד ריינהורן, בטענה כי עליה לערוך בחינה יותר מדוקדקת של המורים והמאמנים שהיא מעסיקה. יו"ר ועד ההורים העירוני, ניסן משכיל, אמר ל"הארץ" כי "המקרה מחייב בחינה של עובדים במערכת שאינם בהכשרתם עובדי הוראה". באגודה לא השיבו לפניית "הארץ". החל מאמש הפעילה עיריית הרצליה שירות תמיכה פסיכולוגי שפתוח 24 שעות על מנת לתת תמיכה ומענה רגשי לתלמידים ולהורים.

המשטרה מחזיקה באלפי תצלומים, סרטונים ושיחות וואטסאפ בין ריינהורן לקטינות, ומנסה לאתר קטינות נוספות שמופיעות בתצלומים וטרם זוהו. מהמשטרה נמסר כי "מדובר באחת מפרשיות הפדופיליה החמורות והקשות ביותר, הן מבחינת חומרת העבירות והן מבחינת היקף הפעילות, שנחשפו במשטרת ישראל בהקשר של עבירות מין כנגד קטינות באמצעות רשת האינטרנט".

לפי הודעת המשטרה, ריינהורן "פיתח שיטות פעולה על מנת להונות את הקטינות במטרה לגרום להן לשתף עמו פעולה". המשטרה הוסיפה כי ריינהורן שידל את קורבנותיו לשמור את הדברים בסוד ולא לשתף את הוריהן. המשטרה ציינה כי כמה הורים ובני משפחה ניסו להתעמת עם ריינהורן, אך ללא הצלחה.

בית המשפט המחוזי בלוד נענה אתמול לבקשת המשטרה להסיר את צו איסור הפרסום מעל החקירה ומעל שמו ותמונתו של ריינהורן בניסיון לאתר קורבנות נוספות. המשטרה ביקשה מהורים, מחנכים וממי שחוששים כי ייתכן שהם מכירים קורבנות של פגיעה דומה דרך האינטרנט, לפנות למוקד 105. חקירתו של ריינהורן מנוהלת בלהב 433 לאחר חקירה סמויה של כחצי שנה, בליווי מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, ובתיאום עם גורמי הרווחה.

שיחות שביצע ריינהורן בוואטסאפ

סנגוריו של ריינהורן, עורכי הדין גיא פלנטר ורעות רחמן, מסרו אתמול: "למרשנו חזקת החפות. אנו מציעים לאפשר למערכת המשפטית לבצע את מלאכתה עד תום. חדשות לבקרים, אזרחים בישראל נעצרים בקול תרועה רמה והתפתחה נורמה פסולה ובלתי הוגנת שעוד בטרם הוגש כתב אישום, כבר נשמעים 'תופי מלחמה' ועוברים לסקילה תקשורתית בכיכר העיר. יש לנו אמון מלא במערכת המשפט וההגינות האלמנטרית מחייבת לתת לכל חשוד את יומו בבית המשפט".

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ