"מלשן", "עד מדינה": מנכ"ל כולנו נזף בנהגים שהעידו בחקירת עוזרת כחלון

לפי מקורות במשרד האוצר, יואב רפאל נזף בנהגים שהעידו במסגרת חקירת עוזרת שר האוצר, ליהי גולן, החשודה שנתנה לאחיה את רכב שקיבלה מהמדינה לצורך שירות הסעות. רפאל: "קשקוש"

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גולן וכחלון בדרך לישיבת הממשלה, בחודש שעבר
גולן וכחלון בדרך לישיבת הממשלה, בחודש שעברצילום: אוהד צויגנברג

מנכ"ל מפלגת כולנו, יואב רפאל, צעק על הנהגים של משה כחלון שהעידו נגד העוזרת של השר בנציבות שירות המדינה - כך מסרו ל"הארץ" מקורות במשרד האוצר. לפי המקורות, רפאל כינה בשיחת טלפון את הנהגים "מלשן" ו"עד מדינה", כשהשיחות עמם עולות לטונים גבוהים.

בחודש האחרון מתנהלת בנציבות שירות המדינה חקירה נגד ליהי גולן, עוזרתו הצמודה של כחלון. גולן קיבלה מהמדינה רכב אישי לשירותה, אך על פי החשד אחיה בן ה-21, עילאי, הוא זה שעשה בו שימוש. בנציבות חושדים שעילאי השתמש בו כרכב הסעות וגבה תשלום עבור נסיעות שעשה. במשרד האוצר הבחינו שנעשה ברכב שימוש חריג, ובחשבות התריעו פעמיים שחשבונות הדלק של גולן גבוהים באופן בלתי סביר. הפרשה התגלתה בחודש שעבר בעקבות דיווח לחברה דרכה הרכב מבוטח, לאחר שעילאי גולן הרס אותו בתאונה.

העדים המרכזיים בפרשה הם שני הנהגים של השר כחלון, שמסיעים את ליהי גולן מדי בוקר וערב מאז מונתה לתפקידה ועברה לגור לחיפה, בצמוד לשר. הנהגים יכולים להעיד על מיקומה של גולן בשעות שונות, וכך בנציבות יכולים להשוות בין עדותם לבין מיקום הרכב כפי שתועד בתחנות הדלק בהם תודלק, ולהוכיח שגולן לא עשתה בו שימוש. לאחר שהנהגים העידו, בנציבות יזמנו בהמשך את גולן לחקירה.

רפאל, שעל פי המקורות במשרד האוצר נזף בנהגים על שיתוף הפעולה עם החקירה, מיודד עם גולן. לפני שהיתה העוזרת של כחלון במשרד האוצר, גולן עבדה כעוזרתו במשרד הכלכלה. בין לבין, עבדה במפלגת כולנו.

בתגובה לדברים אמר רפאל ל"הארץ": "תכתוב מה שאתה רוצה". לאחר מכן מסר באמצעות דובר המפלגה: "קשקוש. אני חבר נפש של מי שאתם טוענים שמאויים ואמשיך להיות חבר שלו עוד הרבה שנים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ