כתב אישום יוגש נגד מארגני מסיבת טבע שהפקירו חיילת שהתמוטטה ומתה

מהחקירה עולה שהמארגנים התעכבו בפינוי טוהר דוד מחשש שהמשטרה תעצור את המסיבה, שהתקיימה ללא רישיון. צעירה שהשתתפה במסיבה: "כששאלתי למה היא מפרכסת, אמרו לי 'יהיה בסדר'"

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מסיבת הטבע בדרום, בשנה שעברה
מסיבת הטבע בדרום, בשנה שעברה

הפרקליטות תגיש בימים הקרובים כתבי אישום נגד שלושה מהמעורבים במסיבת טבע בדרום הארץ, שבה מתה החיילת טוהר דוד בשנה שעברה, בחשד שהתעכבו בפינויה מהמקום לאחר שהתמוטטה. כתבי האישום יוגשו נגד שניים ממארגני המסיבה ואחד מהעובדים בה. בפרקליטות טרם החליטו אם הם יואשמו בהריגה או מוות ברשלנות.

חקירת התקרית העלתה שדוד נחבלה בראשה במסיבת טבע שהתקיימה באזור והתמוטטה. היא פונתה מהמקום רק לאחר חמש שעות ומתה מפצעיה כמה ימים לאחר מכן.

טוהר דוד

בימים שלאחר התקרית נעצרו החשודים, ליאון בגיו, בן 32 מאשלים ושלמה פשרל, בן 38 מבת ים, שניים ממארגני המסיבה, וכן עומרי חיון, סטודנט לרפואה בן 34 מערד, שעבד במסיבה ככרטיסן. הם שוחררו בערבות בהמשך ולאחרונה נערכו להם שימועים בפני הפרקליטות, תחת סעיף של הריגה. בשבוע שעבר הודיעה להם הפרקליטות כי החליטה לדחות את טענותיהם, וכתבי האישום נגדם יוגשו השבוע.

על פי פרטי החקירה, לאחר שדוד התמוטטה, העלו אותה בגיו ופשרל לארגז האחורי של טנדר שהיה ברשותם וניסו לטפל בה בעצמם. לאחר זמן מה החליטו לפנות אותה מהמקום, אך לאחר כמה דקות בחרו לחזור על עקבותיהם. דוד פונתה לבסוף מהמקום בעודה מחוסרת הכרה ובמצב קשה לכביש הראשי שבצומת להבים, לשם נקרא צוות מד"א.

בחקירה סיפרה צעירה שהשתתפה במסיבה, ידידה של חיון, "כששאלתי איפה עומרי אמרו לי שהוא בטנדר עם הפלופה. ישר רצתי לטנדר לעזור. כשהגעתי הבחנתי בבחורה מלאה בפצעים, מפרכסת, כולה רטובה וחבולה. עומרי ישב מעליה, ועוד אדם ישב לצידה. כששאלתי מה המצב, למה לא מזמינים לה אמבולנס ולמה היא נראית ככה, השיבו לי שהיא בסדר ושתחזור לקו הבריאות ממש בקרוב. הם אמרו שהמצב הזה נמשך רק שלוש שעות ושיהיה בסדר".

חקירת המקרה העלתה שדוד, שהגיעה למסיבה עם ידיד, צרכה סם מסוג LSD לפני המסיבה, ומעדויות עלה כי לאחר שהתמוטטה ברחבה נתנו לה קוקאין. בדו"ח הנתיחה לאחר המוות נמצא כי ייתכן שהגורם למותה היה מכת חום או הרעלה, ובדיקות רעלים לא איתרו חומרים רעילים בגופה מלבד שרידי קוקאין.

הטנדר שבו פונתה דוד

החוקרים העריכו עם התקדמות החקירה שהעיכוב בפינויה של דוד מהמקום הוא זה שהוביל למותה. "שיהוי זה נבע מחשש המארגנים שפינוי מוקדם יגרום לגורמי הרפואה לדווח על עצם קיום המסיבה למשטרה וזו תפעל להפסקתה וגרירת הפסד כספי למארגניה", נכתב בהודעת המשטרה. בחקירה עלה עוד שמסיבת הטבע התקיימה ללא רישיון וכי לא ננקטו אמצעי רפואה ואבטחה מתאימים.

עורך הדין אפי נוה, המלווה את משפחתה של טוהר דוד מסר ל"הארץ" כי "הודעת המשטרה מהיום, מאששת ומאמתת את טענות המשטרה מהרגע הראשון. מדובר באירוע שצריך ויכול היה להימנע בקלות, אלמלא תאוות הבצע של מארגני המסיבה, אשר לא טרחו לקבל רישיון כדין מהרשויות המוסמכות לקיום האירוע. לא דאגו לחובש ואמבולנס, לא דאגו לאבטחה נאותה, וחמור יותר, גם כאשר היה ברור להם שטוהר נפגעה ושכבה על טנדר במצב מעורפל, התחיל תהליך הפינוי שלה ומתוך חמדנות ותאוות בצע החליט מי שהחליט, להחזיר את הטנדר, להחזיק אותה במשך 5 שעות תמימות, שהיא שוכבת בהכרה מעורפלת וכל זה רק כדי שלא תתפוצץ המסיבה ותיפגע הכנסתם. כאשר הם כבר פינו אותו בחלוף חמש שעות כבר היה מאוחר מידיי ולא הצליחו להציל את חייה. אין ספק שמנתונים אלה אי אפשר להסתפק בכתב אישום על גרימת מוות ברשלנות, אלא מדובר בהריגה".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ