כתב אישום הוגש נגד האם שהזריקה לבנה אינסולין על אף שאינו חולה בסוכרת

האם מואשמת כי עשתה בבנה בן השנה "מעשי התעללות גופנית וגרמה לו חבלות חמורות". כתב האישום מתאר גם מקרה שבו חיבלה בצינור האינפוזיה שחיבר הצוות הרפואי לגופו לאחר שאושפז

אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
האם בבית משפט השלום בירושלים, ביולי
האם בבית משפט השלום בירושלים, ביולי

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (ראשון) כתב אישום נגד אם לעשרה ילדים, תושבת ירושלים, שלפיו הזריקה לבנה בן השנה אינסולין למרות שידעה שאינו סובל מסוכרת. בכתב האישום מתוארים חמישה מקרים שבהם עשתה זאת ובכך הורידה את רמת הסוכר בדמו ופגעה בבריאותו. על פי כתב האישום, האם "עשתה בו (בתינוק) הנאשמת מעשי התעללות גופנית וגרמה לו חבלות חמורות". 

חלק מהחשדות נגד האם שעלו בחקירת המשטרה לא נכללו בכתב האישום. כך, החשד כי ילדים נוספים במשפחה עברו מקרים דומים והחשד כי עשתה זאת במטרה להוציא במרמה כספים מהביטוח הלאומי נותרו מחוץ לכתב האישום. עם זאת, ל"הארץ" נודע כי בפרקליטות עדיין בוחנים את החשדות האלו.

על פי כתב האישום, הפעוט נולד כפג והוא סובל מכמה סיבוכים רפואיים – בהם דימום בחדרי המוח ועיכוב התפתחותי. לפני כמה חודשים הוא אושפז בבית החולים שערי צדק, לאחר שהאם דיווחה כי הוא סובל מפרכוסים. לאחר ניתוח שעבר הוא אושפז בבית החולים השיקומי אלי"ן, בעיקר לשם הדרכת הוריו לטיפול בטרכיאוסטומיה (פיום קנה). על פי כתב האישום, האם פנתה לרופאת המשפחה ומסרה לה בכזב כי בזמן השיקום הסוכר בדמו ירד באופן שמסכן את חייו.

רופאת המשפחה הורתה לנאשמת לבדוק את הסוכר בדמו של הפעוט, ולהגיע עמו למיון במקרה של ירידה מסוכנת ברמת הסוכר. למחרת הגיעה האם עם הפעוט אל מיון בית החולים שערי צדק כאשר הוא סובל מירידת סוכר, ונוכח מצבו אושפז הפעוט בבית החולים. חמשת מקרי ההזרקה המתוארים בכתב האישום אירעו בתקופת האשפוז הזו, שהתרחשה ביוני.

עוד מתואר בכתב האישום כי בעקבות ירידת הסוכר, חיבר הצוות הרפואי את הפעוט למכשיר אינפוזיה, אז חיבלה האם במכשיר בכך שלחצה תחילה על כפתור הכיבוי ובהמשך עשתה חור באמצעות פיה בצינור העירוי אשר חובר לרגלו של הפעוט.

"במעשיה האמורים לעיל, עשתה הנאשמת מעשי התעללות גופנית בקטין חסר ישע עליו היא אחראית, תוך שתקפה את הקטין חסר הישע וגרמה לו חבלה העולה כדי חבלה מסוכנת, או הפוגעת או עלולה לפגוע קשות או לתמיד בבריאות הנחבל או בנוחותו", צוין בכתב האישום.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ