התיק נגד ראש העיר דימונה שנחשד בהטרדה נסגר מחוסר אשמה

הפרקליטות הודיעה כי לא מצאה ראיות לכך שבני ביטון הטריד מילולית חברה במועצת העיר לשעבר. עורכי הדין של המתלוננת: נאמר לה שאיש אינו מטיל ספק בכך שהוטרדה

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ביטון לצד שר האוצר כחלון, באפריל השנה
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

הפרקליטות הודיעה היום (חמישי) על סגירתו מחוסר אשמה של התיק נגד ראש העיר דימונה, בני ביטון, שנחקר בחשד להטרדה מינית. לדברי 

המתלוננת נגד ביטון, אילנה אזולאי, היתה חברת מועצת העיר בדימונה. היא סיפרה כי ראש העיר הטריד אותה מילולית במקרים רבים והפנה אליה הצעות בעלות אופי מיני. ביטון הכחיש את הטענות ואמר כי התלונה נובעת מסכסוך בינו לבין אזולאי, שהודחה מתפקידה ביוזמתו יום לאחר שהגישה את התלונה נגדו.

החודש הועבר התיק נגד ביטון מהמשטרה לפרקליטות, ללא המלצה בעניין העמדתו לדין. היום נמסר ממשרד המשפטים כי "לאחר בחינת חומר הראיות ומכלול נסיבות העניין, לרבות ריאיון עם המתלוננת והשלמת חקירה שביצעה המשטרה, הגיעה הפרקליטות למסקנה כי אין ראיות המצדיקות הגשת כתב אישום, ולפיכך הוחלט לגנוז את התיק בעילה של חוסר אשמה". הודעה על סגירת התיק נמסרה למתלוננת.

ביטון מסר בתגובה לסגירת התיק: "היה לי ברור מלכתחילה שמדובר בעלילה פוליטית, לכן המשכתי בעשייה למען דימונה ובלילות ישנתי בשלווה. ישר כוח למערכת החוק והמשפט, על עבודתה המסורה לחשיפת הצדק".

עורכי הדין גיא פלנטר ורעות רחמן, המייצגים את אזולאי, מסרו בתגובה: "במקביל להפצת ההודעה על סגירת התיק לכלי התקשורת, קיבלה המתלוננת שיחת טלפון קצרה מהפרקליטות. במסגרת שיחת טלפון זו נמסר למתלוננת שאף אחד לא מטיל ספק במהימנות תלונתה על כך שמר בני ביטון הטריד אותה מינית, אולם הוחלט לסגור את התיק. לא נמסרה למתלוננת עילת סגירת התיק". לדברי עורכי הדין, אזולאי תשקול לערער על החלטת הפרקליטות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ