אלון קסטיאל, שהורשע בתקיפה מינית של ארבע נשים, החל הבוקר לרצות את מאסרו

קסטיאל הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון, ונגזרו עליו ארבע שנות מאסר ותשעה חודשים. הוא ירצה את עונשו בכלא חרמון. השופטים קבעו כי "תמונת עבריינותו המינית איננה חד פעמית"

רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קסטיאל בדרכו לכלא חרמון, היום
קסטיאל בדרכו לכלא חרמון, היוםצילום: גיל אליהו
רויטל חובל

אלון קסטיאל, שהודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בשורה של עבירות מין בארבע נשים שונות, נכנס הבוקר (ראשון) לבית הכלא חרמון. הוא ירצה מאסר של ארבע שנים ותשעה חודשים. במהלך משפטו ביקשה הפרקליטות להטיל עליו שמונה שנות מאסר, בעוד עורכי דינו ביקשו להסתפק בשנת מאסר וחצי. בגזר הדין צוין שהוא הביע חרטה על מעשיו.

קסטיאל חתם על הסכמי פיצויים עם שלוש מהמתלוננות נגדו בסכום כולל של כמיליון שקל עוד בטרם מתן גזר הדין. השלוש תכננו בתחילה להגיש נגדו תביעה אזרחית, אך הוא העדיף להתפשר איתן מחוץ לכותלי בית המשפט.

בגזר דינו, שניתן בחודש שעבר, גוללו השופטים את המקרים שבהם הורשע קסטיאל וקבעו כי "זו תמונת עבריינותו המינית של הנאשם, שאיננה חד פעמית; מדי פרק זמן, במהלך השנים, הנאשם שוב ביצע עבירת מין, כשהוא עושה זאת כל פעם כלפי מתלוננת אחרת, תוך שהנאשם התעלם מרצונה, מכבודה ומזכותה על גופה, פולש לפרטיותה, ופוגע במתלוננת באופן חמור עד חמור מאוד". 

בהחלטתם התחשבו השופטים בכך שקסטיאל פנה לטיפול פרטי בעברייני מין, אך ציינו לחומרה את האלימות במעשיו, את ניצול הנפגעות ואת ניצול מעמדו לרעה. כך, ציינו כי באחד המקרים "הנאשם ביצע את העבירה במתלוננת תוך ניצולה והתעלמות מדבריה שנאמרו פעם קודם לעבירה ופעם במהלכה, ולאחר שהוא אחז בה בחוזקה, הרים אותה והעמיד אותה על ארגז, והצמיד אותה אל הקיר. העבירות בוצעו בחדר אחורי במועדון שהיה באותה עת בבעלותו החלקית של הנאשם, אליו הם הגיעו לאחר שהנאשם הציע לה לשתות עמו שם אלכוהול איכותי יותר, ודחה את הצעתה שחבריה יצטרפו אליו ואל המתלוננת".

עירד מרציאנו צייגר, שהתלוננה כי קסטיאל אנס אותה, בבית המשפט ביוליצילום: מוטי מילרוד

השופטים תיארו מקרה נוסף שבו אחת המתלוננות שתתה משקה אלכוהולי שקסטיאל הזמין עבורה, ולאחר מכן היא הקיאה בשירותים והתעלפה. קסטיאל ואדם נוסף הוציאו אותה מהשירותים, ולמרות בקשתה לקרוא לחבריה – הוא לא עשה זאת, אלא נסע עמה יחד במונית לבית הוריה. שם, בעוד היא מקיאה, מתעלפת ומתקשה ללכת בכוחות עצמה, הוא התפשט, הפשיט אותה, השכיב אותה על המיטה וביצע בה מעשים מגונים בכוח למרות התנגדותה המפורשת.

במסמך גזר הדין צוין כי קסטיאל ביקש סליחה מארבע הנפגעות בבית המשפט ואמר שהוא מודע לפגיעה בהן ומודה בכתב האישום המתוקן. עוד צוין כי קסטיאל "אמר שהוא יודע שפלש למרחב האינטימי של נשים זרות, הוא שבור מזה, והוא יקבל ויישא בכל עונש שיוטל עליו". כמו כן, אמר שהוא מקווה לשקם את חייו עם בנותיו ובת זוגו.

השופטים קיבלו את סכומי הפיצויים שנקבעו בהסדר הטיעון, שלפיהם קסטיאל יפצה את ארבע הנשים המופיעות בכתב האישום בסכומים שונים שבין 15 אלף ל-50 אלף שקל. בהמשך יוכלו המתלוננות לתבוע את קסטיאל בתביעה אזרחית. לאחרונה גייסה אחת המתלוננות נגדו, עירד מרציאנו צייגר, כסף מהציבור כדי להגיש תביעת פיצויים נגד קסטיאל לאחר שתלונתה נסגרה. היום היא כתבה בפייסבוק: "אני מרגישה שאין הלימה בין מה שכתבו השופטים בגזר הדין, ובין העונש. ואני מבקשת ומקווה שהפרקליטות תערער".

החקירה נגד קסטיאל, בן 37, נפתחה בנובמבר 2016 לאחר שפורסם באתר "המקום הכי חם בגיהנום" כי הוא הורחק ממועדון הבלוק שבו היה שותף וכן מהמועדונים הדלי, הברקפסט והלוסט פנדה, בעקבות תלונות נשים על כך שהטריד או תקף אותן מינית. קסטיאל הכחיש אז את המעשים המיוחסים לו.

כעבור חודש הוא נעצר והוגש נגדו כתב אישום בגין אונס של שתי נשים, כמה ניסיונות אונס ומעשים מגונים. חודשיים לאחר מכן הודיעה הפרקליטות כי נמחק אישום אונס אחד מבין השניים לאחר שהתברר שחלה עליו התיישנות. קסטיאל היה במעצר במשך כחודשיים ובמהלך משפטו שהה במעצר בית באיזוק אלקטרוני.

כתב האישום שבו הורשע קסטיאל רוכך משמעותית במסגרת הסדר הטיעון, והוא כולל אישום אחד של ניסיון אונס, מעשה מגונה בכוח, מעשה מגונה והטרדה מינית. במסגרת הסדר הטיעון, אישום האונס נגד קסטיאל הומר לניסיון אונס; כמו כן, נמחק ממנו אישום שלם של המתלוננת ג', שהיה בכתב האישום המקורי, ובו יוחסו לו שני מקרים של ניסיון אונס; בנוסף, הוא הורשע בעבירות מין בארבע נשים במקום בחמש. מלבד זאת, לא כל תלונות הנשים נגדו במשטרה - 14 במספר - הגיעו לכתב האישום.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ