באופן חריג, בית המשפט המחוזי דן בשבת בשחרור של שלושה חשודים ממעצר

בית משפט השלום אישר לעכב שחרור של חשודים במעורבות בקטטה עד לאחר סוף השבוע, אך בערעור נקבע כי ההחלטה "אינה סבירה". החוק מאפשר לקיים דיונים בשבת רק במקרה של פיקוח נפש

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית משפט המחוזי בתל אביב
בית משפט המחוזי בתל אביבצילום: מוטי מילרוד

בית המשפט המחוזי בתל אביב התכנס באופן חריג בשבת כדי לדון בשחרורם ממעצר של שלושה חשודים בקטטה, זאת לאחר שבית משפט השלום איפשר להאריכו עד יום ראשון. בדיון קבע השופט שאול שוחט כי החלטת בית משפט השלום אינה סבירה וכי התנהלות המשטרה בתיק "אינה ראויה", והורה לשחרר את החשודים.

החשודים, תושב תל אביב בן 30 ושני תושבי ירושלים בשנות ה-20 לחייהם, נעצרו ביום רביעי בחשד שהשתתפו בקטטה אלימה בחוף הים בתל אביב. לאחר שמעצרם הוארך פעם אחת, ביקשה המשטרה מבית משפט השלום הארכה נוספת. הדיון התקיים ביום שישי והסתיים בשעה 15:30. השופט איתן קורנהאוזר קבע שיש מקום לשחרר את החשודים למעצר בית, אך ציין בהחלטתו שאם המדינה תודיע בתוך שעה כי בכוונתה להגיש ערר על החלטתו, יישארו השלושה במעצר עד ליום ראשון. זאת, לאור העובדה שבתי המשפט לא נוהגים לקיים דיונים במהלך השבת.

בית משפט המחוזי בתל אביבצילום: עופר וקנין

בעקבות ההחלטה ביקשו סנגוריהם של השלושה מטעם הסנגוריה הציבורית, שמשון וייס, טלי חזום ויעל מסיקה, לקיים דיון בערר במהלך השבת. בצעד חריג, החליט סגן נשיא בית המשפט המחוזי, גלעד נויטל, כי הדיון בערר יתקיים בשבת בבוקר בפני השופט שוחט. לפי החוק, ניתן לקיים דיונים בשבת רק במקרה של "פיקוח נפש או לשם מניעת נזק רציני אשר אינו ניתן לתיקון".

השופט שוחט הורה לשחרר את החשודים בתנאים מגבילים, וציין כי ראוי שהמשטרה תגיש את הודעת הערר על החלטות דומות בהקדם האפשרי כדי למנוע מחשודים להישאר במעצר. "משמעות ההחלטה לעכב ביצוע במקרה זה והתנהלות המשטרה משמעתן אחת – הארכת מעצרם של העוררים ביומיים נוספים", אמר.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ