נעה שפיגל
נעה שפיגל

המשטרה עצרה היום (שני) חשוד שלישי במעורבות בתקיפת שלושת הצעירים משפרעם בסוף השבוע בחוף בקרית חיים. החשוד, בן 20 בעל עבר פלילי, יובא מחר לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בקריות. פרקליטו, עו"ד אבי אמר, מסר: "אביו של מרשי וזוגתו נחקרו, ומרשי נעצר מיד לאחר שנחקרו השניים. מרשי סיפר כי היה בזמן ובמקום אך הכחיש כי היה מעורב בתקיפה. אני סבור כי בית המשפט יקבל את טיעוני ההגנה ויורה על שחרור".

אתמול הורה בית משפט השלום בקריות לשחרר למעצר בית חשוד אחר בתקיפת שלושת הצעירים. השופטת איילת השחר ביטון פרלה קבעה שאין בסיס ראייתי להמשך מעצרו של החשוד, בן 29 מנשר. שלשום שוחרר צעיר אחר שנעצר בחשד למעורבות בתקיפה, וכעת המשטרה מחזיקה בחשוד אחד במעשה.

בית המשפט קבע כי החשוד ששוחרר אתמול ישהה במעצר בית עד למחר, ואסר לפרסם את פרטיו. עורך הדין פארס בריק, המייצג אותו מטעם הסנגוריה הציבורית, מסר בתגובה: "לצערנו הרב, משטרת ישראל הזדרזה לעצור את הצעיר ללא כל חשד ורק על בסיס שמועות, תוך שהיא פוגעת באופן קשה בזכויותיו ובחירותו. בית המשפט קיבל את טענותינו והורה על שחרורו של הצעיר".

החשוד הראשון, תושב קרית חיים בן 23, שוחרר אף הוא למעצר בית עד ליום שלישי. המשטרה ערערה על החלטת בית משפט השלום בחיפה, אך ערעורה נדחה. עורך דינו של החשוד, ליאור בר זוהר מהסנגוריה הציבורית, אמר ל"הארץ" כי המשטרה לא ערכה מסדר זיהוי. "המשטרה עצרה אדם שאין לו קשר לאירוע, מעצר שווא שבוצע על סמך מידע מודיעיני בלבד", אמר בר זוהר. "לאחר המעצר לא נעשה דבר על מנת לבדוק את החשדות, למרות שהחשוד עצור 24 שעות".

לפי החשד, אחד התוקפים ניגש לשלושת הצעירים בחוף, ובהמשך שב למקום עם חבריו ויחד הכו אותם עד שנזקקו לטיפול בבית חולים. אחד הצעירים שהותקפו, מ', סיפר ל"הארץ" שהתוקף וידא קודם כי הם ערבים. "הם הגיעו עם שרשראות, מקלות, סכינים. הם היו בערך שמונה. התחילו להרביץ בלי רחמים". 

"מישהו בא עם מקל ושאל אותנו מי אנחנו", אמר מ', העובד כרופא מתמחה בבית החולים איכילוב משהו הרגיש לא טוב. שאלתי אותו 'מה זאת אומרת', הוא אמר לי 'ערבים?', אמרתי לו 'כן, מה הבעיה?'". אז התרחק הצעיר, ומ' התקשר למשטרה והתלונן שהוא וחבריו מאוימים. "באמצע השיחה הם (התוקפים) הגיעו אלינו".

לדברי מ', האנשים שתקפו אותם צעקו "ערבים, אתם לא צריכים להגיע לפה, תלכו למקומות שלכם". התוקפים, הוסיף, נסוגו רק כששני יהודים אחרים עברו בחוף וקראו לתוקפים לעזוב את השלושה. מ' אמר כי אותם יהודים הזעיקו לחוף את המשטרה ואת מגן דוד אדום. "אני חשבתי שאחד מהחברים שלי מת", סיפר. "הם הרביצו לו בראש והוא לא הגיב". 

השלושה פונו לבית החולים רמב"ם. מ' שוחרר לאחר תשע שעות, וחבריו שוחררו בליל שישי. לאחר שהשתחרר חזר למקום התקיפה כדי לחפש את הטלפונים שלו ושל חבריו ואת המפתחות של רכבו. הוא מצא את המפתחות ואת אחד הטלפונים, אך הטלפון שממנו התקשר למשטרה לא נמצא.  

"אני שוכב במיטה, לא יכול ללכת, עם סימנים בכל הגוף", סיפר שלשום מ'. "אני אמור לעבוד היום ואני לא יכול". הוא הוסיף שזו הפעם הראשונה שבה נתקל באלימות מסוג זה: "איך זה יכול להיות שמישהו שואל מישהו מה הוא ואז מרביץ לו?. אסור לנו לבלות פה כי אנחנו ערבים? זה מקום ציבורי ומותר לכל עם ישראל. מה, אני אדם זר? נולדתי פה, בחיפה".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ