עובדת לשעבר בפוקס: המנכ"ל הראל ויזל נישק אותי בכוח ודחף את ידי למכנסיו

בחדשות עשר דווח על אישה שלישית שהעידה כי ויזל הטריד אותה מינית. לדבריה, באחת התקריות הוא הציע לה לבצע בו מין אוראלי. ויזל: "המקרים המתוארים מסולפים מן היסוד"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ויזל בכנס נטו עסקים בינוניים של TheMarker, במאי
ויזל בכנס נטו עסקים בינוניים של TheMarker, במאיצילום: תומר אפלבאום

אשה נוספת שעבדה לצד מנכ"ל קבוצת "פוקס" הראל ויזל העידה כי הוא הטריד אותה מינית בהזדמנויות שונות. לפי תחקיר שפרסם הערב (שלישי) רביב דרוקר בחדשות עשר, האשה התלוננה כי ויזל לקח את ידה והכניס אותה לתוך מכנסיו, בתקרית אחרת נישק אותה בניגוד לרצונה ובתקרית שלישית הציע לה לבצע בו מין אוראלי. ויזל מכחיש את הדברים.

לפ הדיווח, התקרית הראשונה אירעה כשהשניים שהו יחד בחו"ל, והיו אנשים נוספים בסביבה. "זה היה מפחיד. קפאתי. ניסיתי אחרי זה לא להיות לידו. הייתי ממציאה תירוצים כדי שלא להיקלע לסביבה שלו", סיפרה. תקרית נוספת אירעה לפי הדיווח כשהיא יצאה מהשירותים. לדבריה, ויזל "פתאום בא, דחף אותי לשירותים והדביק לי נשיקה. איך הגבתי? הייתי בשוק, רעדתי כולי. קיפאון מוחלט".

לפי העובדת, בהזדמנות אחרת ויזל קרא לה למשרדו בשעת בוקר מוקדמת. "פתאום הוא אומר לי – את רוצה למצוץ לי? זה היה כשאנחנו שותים קפה ואין שם אף אחד. זה היה הלם. לא הגבתי. איכשהו הצלחתי לצאת", סיפרה. במקרה אחר שלדבריה התרחש בשעות הלילה, היא מספרת שצעדה למכוניתה כשלפתע ויזל הגיח ונישק אותה. בתחקיר לא צוין מדי בדיוק אירעו המקרים.

בשבוע שעבר פורסם כי עובדת בקבוצת "פוקס" ואשה נוספת טוענות כי ויזל הציע להן הצעות מגונות במהלך העבודה, וכשסירבו לו - התעלם מהן וניתק עמן קשר. אשה נוספת שעבדה בעבר בקבוצה אמרה כי שררה בה אווירה סקסיסטית. א', אחת הנשים שצוטטה בתחקיר, סיפרה כי נפגשה עם ויזל כאשר רצתה להשתלב בחברה, ובמהלך נסיעה עסקית לחו"ל הוא הטריד אותה מינית. עובדת אחרת, ב', סיפרה כי ויזל הטריד גם אותה בעת נסיעה עסקית לחו"ל. 

הראל ויזל מסר בתגובה לחדשות עשר: "המקרים המתוארים על ידכם מסולפים מן היסוד. ערוץ עשר ממשיך למחזר חומרים. ולאור זאת, אין בכוונתי להמשיך ולספק חדשות לבקרים תגובות לחומרים ממוחזרים וליטול חלק בקמפיין זה".

מרשת פוקס נמסר: "בשל חשיבות הנושא ועדת הביקורת של החברה החליטה בתחילת השבוע לפתוח בהליך בדיקה יסודית ועל מינוי בודקת חיצונית כבר במהלך הימים הקרובים לבדיקת הטענות. אנו חוזרים ומדגישים כי הקבוצה פועלת בהתאם להוראות הדין ומפעילה מנגנונים בתוך החברה לצורך בירור וטיפול בנושאים אלה ובכללם קיומם של ממונה על מניעת הטרדה מינית בחברה וכן 'מלשינון' המאפשר פניות ותלונות אנונימיות לכל אחד מעובדות ועובדי החברה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ