כתב אישום הוגש נגד דייר בית המחסה בנתניה שהודה ברצח שותפו לחדר ומנהל המקום

אלכסנדר מירזוב מואשם שרצח את השניים בגרזן ותקף את עובדת המקום לאחר שמצאה את אחת הגופות. לפי האישום, מירזוב החביא את גופת שותפו מתחת למיטה והסביר שהוא יצא לניתוח וכי מקור הריח בחדרו הוא עכבר מת

רויטל חובל
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית המחסה בנתניה שבו אירע הרצח, בתחילת החודש
בית המחסה בנתניה שבו אירע הרצח, בתחילת החודש צילום: תומר אפלבאום

כתב אישום הוגש היום (חמישי) נגד אלכסנדר מירזוב בגין רצח כפול של שותפו לחדר בבית מחסה למחוסרי דיור בנתניה שבו התגורר ושל מנהל המחסה. לפי כתב האישום, מירזוב רצח במכות גרזן את שותפו ויאצ'סלב פידקין בן ה-49, החביא את גופתו מתחת למיטה, ולאחר כמה ימים נכנס לחדרו של מנהל המחסה אבי ואנונו בן ה-57 ורצח גם אותו במכות גרזן. מירזוב מואשם גם שתקף את עובדת המחסה, ציפי מנחם, שמצאה את גופתו של ואנונו, לפני שהיא ועובד נוסף שהגיע למקום הצליחו להשתלט עליו. מנחם שמה קץ לחייה ביום שלישי.

לפי כתב האישום, רכש מירזוב שני גרזנים וסכין ביוני והחביא אותם בחדרו בבית המחסה "בית יעל". ב-27 ביוני ישב עם שותפו לחדר פידקין ושתה עמו אלכוהול. בעודם שותים, החליט מירזוב להרוג את פידקין והכה אותו עם הגרזן כמה פעמים בראשו, והוא מת באופן מיידי. למחרת עטף את גופת שותפו בשקיות והחביא אותה מתחת למיטה. בימים לאחר מכן, כשנשאל לפשר הריח שעולה מחדר, ענה שיש עכבר מת בקיר הגבס. לגבי מיקומו של פידקין, הסביר שעזב את בית המחסה לצורך ניתוח.

ב-2 באוגוסט, כך לפי האישום, הבחין מירזוב שואנונו יושב לבד במשרדו והכה אותו בראשו כמה פעמים עם הגרזן. מנחם נכנסה למשרד זמן קצר לאחר מכן, הבחינה בגופה של ואנונו וצרחה, "רצחו את אבי". מירזוב התקרב לעברה עם הגרזן במטרה לתקוף אותה ואף הניף את הגרזן לכיוונה כמה פעמים. בזכות עובד נוסף שהגיע למקום הצליחו השניים להשתלט על מירזוב.

בעקבות זאת, נעל את עצמו מירזוב במשרד, ושם נשאר עד שהגיעו למקום שוטרים. המשטרה מסרה שכאשר נפרץ המשרד נדף ממירזוב ריח חזק מאוד של דלק. הוא הודה במעשי הרצח ואמר כי ניסה להמית את עצמו בדלק ששפך על גופו.

בעקבות הגשת כתב האישום מסר עורך דינו של מירזוב מטעם הסניגוריה הציבורית, אבי כהן: "מר מיזרוב מתמודד תקופה ארוכה עם מחלות נפש. כבר בשלב הראשוני של ההליך התקבלו חוות דעת שמצביעות על כך שהוא אינו כשיר לעמוד לדין. אנו ממתינים לקבל את חומרי החקירה ותוצאות הבדיקות הפסיכאטריות. לאחר שנלמד אותם נגיב בבית המשפט".

בקרוב צפויה להתקבל חוות דעת פסיכיאטרית שתקבע אם מירזוב, שמוכר למשרד הרווחה ולמינהל הרווחה בנתניה, כשיר לעמוד לדין. עורכת הדין רוני שוהם-עידן ביקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים. "מסוכנותו של המשיב גבוהה בצורה קיצונית, מובהקת וברורה", כתבה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ