בכינוי "מורה מחפש תלמידה": מורה ממעלה אדומים מואשם בניסיונות לבצע עבירות מין בנערות

המורה, יצחק דהן, בן 37, שלח לשוטרת שהתחזתה לבת 13 ברשת חומרים פורנוגרפיים וביקש ממנה לבצע בעצמה מעשים מיניים. הוא מואשם בניסיון לגרום מעשה מגונה וניסיון לגרום הטרדה מינית בקטינות

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בר פלג
בר פלג

הפרקליטות הגישה הבוקר (שני) כתב אישום נגד מורה בחטיבת ביניים ממעלה אדומים בגין ניסיון לבצע עבירות מין בקטינות ברשת. המורה, יצחק דהן, בן 37, נעצר ביום רביעי עם חמישה חשודים נוספים, ששלחו סרטונים ותצלומים מיניים לשוטרות שהתחזו לקטינות. הוא מואשם בניסיון לגרום מעשה מגונה בקטינה מתחת לגיל 14, ניסיונות להטרדה מינית של קטינה מתחת לגיל 15 והשמדת ראיה. מעצרו הוארך בהמשך היום עד לקבלת תסקיר - חוות דעת פסיכיאטרית שתקבע אם הינו כשיר לשהות במעצר. 

לפי כתב האישום שהוגש לבית משפט השלום בתל אביב, דהן התכתב עם שוטרת שהתחזתה לקטינה בת 13 באתר "טוטאל צ'אט". הוא יצר קשר עם השוטרת, שכונתה  בצ'אט "עדידוש", תחת הכינוי "מורה מחפש תלמידה" והציג עצמו כגבר בן 25 מירושלים. כבר בפתח פנייתו אליה היא ציינה כי היא תלמידת חטיבת ביניים, בת 13, העולה לכיתה ז'. בתגובה, השיב לה הנאשם כי הוא מחנך של כיתה ז'. בכתב האישום הודגש כי דהן האמין שהוא מתכתב עם קטינה בת 13 וכי היא הבהירה לו שאין לה ניסיון מיני. 

לפי כתב האישום, הוא שאל את מי שסבר שהיא קטינה שאלות חוזרות ונשנות שמתייחסות למיניותה, שלח לה תמונה של איבר מינו, סרטון בעל תוכן פורנוגרפי וסרטון של עצמו מאונן, וביקש ממנה לבצע בעצמה מעשים מיניים. לאחר ההתכתבות, מחק דהן ממכשיר הטלפון שלו את ההתכתבויות, בידיעה שהן עשויות להוות ראיה. עוד עולה מכתב האישום כי דהן פתח חשבון פייסבוק פיקטיבי למטרת התכתבויות מיניות ובהמשך מחק אותו. בבקשת הארכת המעצר כתב עורך הדין מיטב דגן: "אין ספק כי נשקפת מן המשיב סכנה גבוהה ומוחשית לציבור הקטינים והקטינות בפרט. לפיכך,  אין כל חלופה שיש בה כדי לשרת ולהבטיח את מטרות המעצר, בטרם תוערך מסוכנותו על ידי שירות המבחן".

מלבד דהן נעצרו במסגרת החקירה שני חיילים, בן 19 מבת ים ובן 20 מעפולה, גבר בן 36 מירושלים, גבר בן 37 מחדרה וגבר בן 49 מגבעתיים. כולם חשודים שביצעו עבירות מין בקטינות באמצעות הרשתות החברתיות. המשטרה החרימה את המחשבים והטלפונים שלהם ומנסה לבדוק אם פגעו בקטינות נוספות, מעבר לשיחות שלהם עם השוטרות. בהמשך היום יובאו חלקם להארכות מעצר בבית משפט השלום בתל אביב.

עורך דינו אשר אדרי מסר היום: "מרשי הינו מורה מוערך בעל שמונה שנות ותק שמעולם לא הוגשה נגדו תלונה. גם לפי כתב האישום שהוגש היום עולה כי ראשית, לכל היותר מדובר בקשר אינטרנטי. שנית, לא הובעה מצדו של מרשי כל בקשה להיפגש. שלישית, מדובר בהתכתבות אחת שנמשכה על פני כשעה וחצי בלבד. רביעית, הקשר נותק ולא חודש מבחירתו של מרשי. בנוסף, חשוב לציין כי הטלפון הנייד שלו ומחשבו נבדקו ולא נמצאה בדל ראיה הקושרת אותו למקרים נוספים. מכל האמור ברור לכל בר דעת שלכל היותר מדובר בכשל אינטרנטי נקודתי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ