אלשיך על המחלוקת סביב הארכת כהונתו: המצב לא בריא למשטרה

המפכ"ל, שכהונתו אמורה להסתיים עד סוף השנה, אמר כי הוא עושה הכל כדי שתפקוד המשטרה לא ייפגע: "אני מתנהג כאילו אשאר בארגון עוד 20 שנה"

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ארדן ואלשיך בפתיחת תחנת שיטור באור עקיבא, במאי
ארדן ואלשיך בפתיחת תחנת שיטור באור עקיבא, במאיצילום: רמי שלוש

מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך אמר הבוקר (שלישי) כי העובדה שטרם התברר סופית אם כהונתו תוארך או תסתיים בסוף השנה עלולה לפגוע במשטרה. "זה לא בריא לארגון שלא יודעים מה קורה עוד שלושה חודשים", אמר בפורום בר-אילן שנערך באוניברסיטה. "אני עושה הכל כדי שתפקוד המשטרה לא ייפגע, אני מתנהג כאילו אשאר בארגון עוד 20 שנה". 

אלשיך הבהיר כי סבבי המינויים בארגון נמשכים: "לא עצרנו שום דבר, זאת הגישה שלי". המפכ"ל נשאל גם אם יש מישהו בסגל הפיקוד של המשטרה שראוי או מתאים להחליפו, ואמר כי "את מה שיהיה לי להגיד אומר בפני ועדת אישורי מינויים אם הדבר יגיע לכדי כך".

נתניהו ואלשיך בחנוכת תחנת משטרה בכפר כנא, בשנה שעברהצילום: גיל אליהו

על פי החלטת הממשלה שהתקבלה באוקטובר 2015, אלשיך אמור לסיים את שירותו במשטרה בסוף השנה הנוכחית. ארדן הודיע לאחרונה כי יחליט אם להעניק לאלשיך שנה נוספת בתפקידו עד סוף החודש. "לא אתייחס למינוי הבא לפני שהתקבלה החלטה שאני לא ממשיך", הוסיף אלשיך.

אלשיך הביע רצון בעבר להמשיך לשנה נוספת בתפקיד. הסיכויים שארדן יעניק לאלשיך שנה נוספת בתפקיד נמוכים, בין היתר כי הממשלה צריכה לאשר את הארכת הכהונה. זאת, על רקע האיבה בין המפכ"ל לראש הממשלה בנימין נתניהו בעקבות חקירותיו, וחילוקי דעות שהתגלעו בין ארדן לאלשיך.

המועמדים למפכ"לות הם מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי; מנכ"ל המשרד לביטחון הפנים, משה צ'יקו אדרי; מפקד מחוז תל אביב, ניצב דוד ביתן; הסמפכ"ל לשעבר בנצי סער ומפקד מחוז הדרום, ניצב מוטי כהן. הלוי ואדרי הם המועמדים המובילים.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ