יותם ברגר
יותם ברגר

בית המשפט המחוזי מרכז בלוד קבע הבוקר (חמישי) כי הדיונים במשפט הרצח של שלושת בני משפחת דוואבשה בכפר הפלסטיני דומא ב-2015 ייערכו מעתה בדלתיים פתוחות. הנאשם המרכזי ברצח הוא עמירם בן אוליאל, שהודה במעשה. בחודש יוני קבע בית המשפט כי אחת מהודאותיו ברצח, שלא נגבתה בעינויים, היא קבילה

עם זאת, בית המשפט קבע כי דיונים שבהם יעידו אנשי שב"כ על שיטות חקירה יהיו סגורים וכי הדיונים שהתקיימו עד כה במשפט יישארו חסויים. בתחילת המשפט נקבע כי ההליך ייעשה בדלתיים סגורות מחשש לחשיפת אמצעי חקירה של שב"כ ושיטות פעולה של הארגון. כעת, בעקבות עתירת עורכת הדין טלי ליבליך ו"ידיעות אחרונות", ייפתח המשפט.

כתב האישום ברצח בדוואבשה מייחס לבן אוליאל את הרצח, ולקטין נוסף ששמו חסוי מיוחסים קשירת קשר ותכנון של הרצח. זאת, מאחר שלא נמצאו ראיות מספיקות להוכיח שהקטין היה בדומא בעת הרצח. מקורות בגופי הביטחון אמרו בעבר כי אין פירוש הדבר שהוא לא היה שם - אלא רק שלא נמצאו ראיות מספיקות לכך.

בהחלטתם היום קבעו השופטים כי אף שהמשפט יתקיים בדלתיים פתוחות, ייאסר פרסום שמו, תמונתו ופרטים מזהים של הנאשם הקטין. במהלך החקירה הודה הקטין במעורבות בפשעי שנאה נוספים, בהם הצתות, והוא נאשם גם בהם. הוא שוחרר בחודש יולי למעצר בית.

השופטים דחו את בקשת עורכת הדין ליבליך להתיר לפרסום את הדיונים שהתקיימו עד כה. השופטים ציינו כי חלק מהפרוטוקולים כבר צוטטו בתקשורת בניגוד לדין, והוסיפו: "אין הצדקה להיעתר לבקשה הנוספת לחשוף את הפרוטוקולים שהתקיימו עד כה הכוללים עדויות של אנשי שב"כ, הנאשמים ועדי ההגנה".

בן אוליאל הודה ברצח שלוש פעמים, ושתיים מההודאות נפסלו: אחת שנגבתה תוך שימוש באמצעים פיזיים מכאיבים, ושנייה שניתנה בסמוך לשימוש באמצעים אלו. בחודש יוני קבע בית המשפט כי הודאתו השלישית, על כל חלקיה, קבילה. הודאה זו מהווה ראיה מרכזית מאוד בתיק וקבלתה צפויה להוביל להרשעתו.

עו"ד יצחק בם, המייצג את בן אוליאל, אמר: "לצערי החלטת בית המשפט המחוזי באה מאוחר מדי. חבל שהשלב הקודם, שבו פירטו חוקרי שב"כ באילו אמצעים הם הוציאו את ההודאות מן הנאשמים, היה בדלתיים סגורות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ