בית המשפט גזר מאסר עולם על פלסטיני שרצח את החקלאי דוד בר קפרא ב-2015

בר קפרא, חקלאי מהשפלה, הוכה למוות בידי מוג'אהד דאר עאצי ובן דודו בכרם שלו שבמושב פדיה. משפחת הנרצח: "מברכים על העונש, נמשיך להיאבק עד שהרצח יוכר כאירוע לאומני"

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בית המשפט המחוזי בלוד גזר היום (חמישי) מאסר עולם על מוג'אהד דאר עאצי, הפלסטיני שרצח את החקלאי דוד בר קפרא במושב פדיה שבשפלה לפני שלוש שנים. בחודש יולי גזר בית המשפט 18 שנות מאסר על עלאא דאר עאצי, שותפו ברצח שהואשם בהריגה. זאת, בנוסף לפיצויים בסך 180 אלף שקלים.

בר קפראצילום: באדיבות המשפחה

השניים, בני דודים בני 22 מבית לקיא, הורשעו בכך שהכו ב-2015 את בר קפרא בן ה-69 בידיהם וברגליהם וכן במקל, עד שלבסוף מת מחבלות קשות בראשו. בגזר הדין שניתן לפני כחודש, כתבו השופטים כי "המנוח ישב בשלווה בכרם שלו ואז הופתע ומצא עצמו עומד בדד מול שני אנשים צעירים וחזקים שהפליאו בו את מכותיהם ובצוותא חדא גרמו למותו".

עלאא דאר עאצי הורשע בהריגה, וזאת על אף שבכתב האישום ייחסו לו עבירה של רצח. בית המשפט הרשיע את עאצי בעבירה של הריגה, לאחר שלא הוכח מעבר לכל ספק סביר כי התקיימו היסודות הנדרשים להרשעתו ברצח.

משפחתו של בר קפרא התייחסה היום לגזר הדין ומסרה כי "בית המשפט, לאחר שלוש שנים, גזר היום מאסר עולם על אחד מהמחבלים שרצחו את אבינו. אנחנו מברכים על החלטת בית המשפט. לצערנו, לפני כחודש הורשע בהריגה בלבד המחבל הנוסף שרצח את אבינו ונגזר עליו עונש מקל. זהו מסר בעייתי שפוגע קשות בהרתעה מפני מעשים פליליים ולאומניים".

לדברי המשפחה, "האמת היא אחת - שני פלסטינים, שוהים בלתי חוקיים שמוכרים למשטרה ולשב"כ לאחר שזרקו על חיילי צה"ל בקבוקי תבערה - רצחו יהודי מבוגר ללא כל סיבה ומבלי שגנבו דבר. דינם של שני המחבלים לבלות את המשך חייהם מאוחרי סורג ובריח. נמשיך להאבק על כבודו של אבינו עד להכרת המקרה כאירוע לאומני".

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ