שני שוטרי מג"ב מואשמים שעצרו פלסטינים כדי לגנוב מהם אלפי שקלים

לשוטרים מיוחסת עבירה של שוד מזוין כי היו חמושים בעת שעצרו את רכביהם לחיפוש. מג"ב: רואים בחומרה את האישומים ופועלים לסיום שירותם של השוטרים

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר

המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) הגישה השבוע כתב אישום נגד שני שוטרי מג"ב בגין גניבת אלפי שקלים מפלסטינים, לאחר שעצרו את רכביהם בתואנה של חיפוש. לשוטרים מיוחסת עבירה של שוד מזוין לאור העובדה שהיו חמושים, אף שבפועל לא עשו שימוש בנשקיהם. לפי מח"ש, הם הודו במעשים.

על פי כתב האישום, שהוגש לבית המשפט המחוזי בירושלים, אמג'ד אשקר בן 22 וסטפן ראשד בן 20, המשרתים במג"ב איו"ש, יצאו למעשי השוד בחודשים האחרונים ברכבים משטרתיים, כשהם לבושים במדי משטרה. הם הורו לפלסטינים באזור רמאללה לעצור את רכביהם ללא סיבה, ואמרו להם כי הם עורכים חיפוש - במהלכו לקחו את הכספים.

מרבית המקרים מיוחסים לאשקר. לפי כתב האישום, ביולי האחרון יצא עם רכב משטרתי לאזור מחסום חיזמה, והורה לפלסטיני לעצור את רכבו. הוא אמר לפלסטיני להוציא את מה שיש לו בכיס ולהתרחק מהרכב. בשלב זה לקח ממנו 1,400 שקל בטענה כי מדובר בכסף מזויף. חודש לאחר מכן עצר באזור כיכר אדם נהג משאית פלסטיני, ובמהלך חיפוש ברכב לקח ממנו 7,000 שקל. הוא הורה לנהג להמתין במקום עד לבוא רכב משטרה אחר, ועזב את המקום. בפועל כעבור שעתיים, משלא הגיע ניידת משטרה, עזב הנהג את המקום. במקרה נוסף מחודש אוגוסט, עצר אשקר רכב פלסטיני בכיכר אדם והחל בחיפוש ברכב. הוא איתר 7,000 שקל, וכשהפלסטיני התנגד ללקיחת הכסף, איים עליו אשקר ואמר לו שאם יספר על המקרה, הוא ידרוס אותו.

המקרה הרביעי מיוחס לשני הנאשמים. אשקר וראשד יצאו באוגוסט לכיכר אדם והורו לרכב פלסטיני לעצור כדי לבצע בו חיפוש, ולקחו 2,500 שקל. הפלסטינים שהיו ברכב דרשו מהם את הכסף והגישו נגדם תלונה.

בנוסף לכתב האישום, מח"ש ביקשה לעצור את השניים עד תום ההליכים. בבקשת המעצר צוין כי השניים הודו במעשים. בידי מח"ש גם תיעוד של אשקר באחד המקרים, ובנוסף הוא הוביל את החוקרים למקום שבו החביא את הכסף.

ממשמר הגבול נמסר בתגובה כי הם "רואים בחומרה רבה מאוד את האישומים וכבר נעשים פעולות לסיום שירות החובה של השניים במג"ב לאלתר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ