עדות נוספת נגד דוברו של נתניהו: נהג בתוקפנות מינית כשכבר היה בתפקיד

האשה סיפרה לאתר "טיימס אוף איזראל" כי קיז עקב אחריה לשירותים והצמיד אותה לקיר. אשה נוספת אמרה כי שלח לה הודעות מטרידות, ומספר העדויות נגד הדובר, שיצא לחופשה, הגיע ל-14

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שתי נשים נוספות העידו כי נפלו קורבן להתנהגות מינית תוקפנית מצד דייוויד קיז, דוברו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לתקשורת הזרה. לפי דיווח באתר "טיימס אוף איזראל" היום (חמישי), אחת הנשים תיארה תקרית לפני כשנתיים, כאשר קיז, שביקש היום לצאת לחופשה, כבר עבד אצל נתניהו. מספר הנשים שהעידו כי קיז תקף או הטריד אותן מינית הגיע ל-14.

דיוויד קיזצילום: לע"מ

האשה, שתוארה בכתבה כצעירה שהיגרה לישראל מצפון אמריקה. סיפרה כי פגשה את קיז ב-2016 והחליפה אתו מספרי טלפון. מאז, לדבריה, הוא הרבה לשלוח לה הודעות "תוקפניות" שבהן לחץ עליה להיפגש, אך היא דחתה את הצעותיו. היא הוסיפה כי קיז בא למקום שבו היתה אמורה להיפגש עם חבריה, וכי כשהלכה לשירותים הוא הלך בעקבותיה והצמיד אותה לקיר. לדברי הצעירה, שאמרה כי היתה שתויה בעת התקרית, קיז הניח לה רק לאחר שהדפה אותו בכוח. 

אשה נוספת, פעילה לשעבר באיפא"ק שהכירה את קיז בארה"ב לפני שמונה לתפקידו, סיפרה גם היא כי קיז שלח לה שורת הודעות שבהן דחק בה להיפגש עמו. לדברי האשה, קיז לא ניסה לכפות עצמו עליה פיזית אך הפעיל עליה לחץ נפשי, שגרם לה לחוש מאוד לא בנוח, בהתחשב בכך שהכירה אותו בנסיבות מקצועיות.

השבוע אמרה המועמדת לסנאט במדינת ניו יורק, ג'וליה סלזאר, כי קיז כפה עצמו עליה חרף התנגדותה המפורשת. אחריה סיפרה העיתונאית שיינדי רייס על התנהגות מטרידה מצדו של קיז, ובהמשך פורסם בטיימס אוף איזראל תחקיר נרחב, שהביא עדויות של עשר נשים נוספות להתנהגות מינית תוקפנית, מטרידה או בלתי הולמת של קיז, בתקופה שבה חי בארה"ב. אחת מהן סיפרה כי הוא נישק אותה בניגוד לרצונה וניסה להפשיט אותה וכי היא נאלצה להדוף אותו בכוח.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ