שבעה בני אדם, בהם זוג ובנם, מואשמים בסחר בנשים: "לפחות 40 דקות עם כל לקוח"

על פי כתב האישום הטיסו שבעת הנאשמים 11 נשים מרוסיה ומאוקראינה בכסות של תיירות. "אחת הנשים עבדה 14 שעות ביממה ומסרה לנאשמת מחצית מרווחיה", נכתב

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פשיטה על אחת מדירות הזנות, באוגוסט
פשיטה על אחת מדירות הזנות, באוגוסטצילום: דוברות המשטרה
ניר חסון
ניר חסון

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (שלישי) לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד שבעה נאשמים בניהול רשת לסחר בנשים. השבעה מואשמים בסחר בבני אדם לשם זנות, בסרסרות, בשיבוש מהלכי משפט ובעבירות נוספות. נגד שלושה מהם – בני הזוג ולדימיר וזרינה בלוב ובנם אולג – הגישה הפרקליטות גם בקשה למעצר עד תום ההליכים. 

על פי כתב האישום, השבעה עסקו מאפריל 2018 בהבאת נשים ממדינות חבר העמים לשעבר כדי להעסיקן בבתי בושת ובדירות זנות בירושלים ובחיפה. לנאשמים היו אנשי קשר ברוסיה ובאוקראינה שעסקו בפיתוי הנשים ובשליחתן לארץ. בתמורה שילמו הנאשמים "דמי שימוש" של 250-200 דולר לכל אשה מדי שבוע. הנשים גבו מהלקוחות 400 שקלים על כל מעשה זנות. מחצית מהכסף עברה לנאשמים.

הקשר עם הנשים נעשה לרוב דרך אתרים לחיפוש עבודה. לעתים שלחו הנאשמים שליחים מהארץ כדי להביא את הנשים ולסייע להן לעבור את ביקורת הגבולות בטענה שהן תיירות. בסך הכול הובאו לארץ 11 נשים עד חשיפת הרשת באוגוסט. למעצרם של הנאשמים קדמה חקירה שנמשכה חודשיים. 

כתב האישום מתאר כיצד התייחסו הנאשמים לנשים באופן משפיל. על אחת הנאשמות נכתב: "נהגה לצעוק על הנשים כי עליהן לעבוד 40 דקות עם כל לקוח ולא פחות מכך. כן דרשה הנאשמת מז"א (אחת הנשים - נ"ח) תשלום בסך 500 ש"ח עבור הדירה". במקום אחר במסמך נכתב על אשה אחרת שעבדה בבתי הבושת: "עבדה 14 שעות ביממה ושירתה בין שניים לשמונה לקוחות ביום. מחצית מרווחיה מסרה לנאשמת 1 וכן שילמה 100 שקל ביום עבור הדירה והמזון".

על פי נתוני הפרקליטות, רק ב-16% מתיקי הזנות והסחר בבני אדם מוגשים כתבי אישום. מ–2012 ועד 2015 נפתחו 1,561 תיקי חקירה נגד חשודים בעבירות סחר וזנות — אך 55% נסגרו בשל חוסר ראיות. מדובר בכלל התיקים המתייחסים גם להאשמות על העסקת נשים ישראליות, מכיוון שאין נתונים על העסקת נשים זרות בלבד.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ