הוארך מעצר הכדורגלן החשוד בפגע וברח: "רכש אלכוהול בסכום ניכר לפני התאונה"

יצחק אספה, בן 20, חשוד בהפקרת הפצועים, בנהיגה בשכרות ובחבלה חמורה. בדיון בהארכת מעצרו אמר השופט: "נערים שוכבים על הכביש, מתבוססים בדמם, והוא החליט להמשיך בדרכו ולהפקירם"

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יצחק אספה בדיון בהארכת מעצרו, שלשום
יצחק אספה בדיון בהארכת מעצרו, שלשוםצילום: מגד גוזני

שופט בית משפט השלום בתל אביב, רועי פרי, הורה היום (רביעי) להאריך את מעצרו של יצחק אספה, מגן בקבוצת הכדורגל מ.ס אשדוד, בחמישה ימים. אספה חשוד במעורבות בתאונת פגע וברח ביום ראשון בתל אביב, שבה נפצעו שני בני 16, אחד מהם באורח קשה. אספה, בן 20, חשוד בין היתר בהפקרת הפצועים לאחר התאונה, בנהיגה בשכרות ובחבלה חמורה.

השופט אמר בדיון כי "נסיבות ביצוע העבירות, ולו ברמת החשד הסביר, מתחדדות ומקבלות משנה חומרה לאור העובדה כי מדובר בנהג חדש וצעיר שנהג בשכרות. יחד עם זאת, שורש כל הרע בתיק שלפניי מצוי בעבירת ההפקרה, כששני קטינים מוטלים על כביש ומתבוססים בדמם, והחשוד מחליט להמשיך בדרכו ולהפקירם. נסיבות האירוע מלמדות על מסוכנות, על מעשים כעורים ועל התנהגות אנטי חברתית".

זירת התאונה, בליל ראשוןצילום: המשטרה

השופט ציין כי יש חשבוניות המעידות שאספה רכש אלכוהול בסכום ניכר לפני התאונה. "קיימות סתירות בין הגרסאות בתיק", אמר השופט וציין כי קיומן של החשבוניות אינו מתיישב עם גרסת החשוד בעת מעצרו.

לפי המשטרה, אספה ממשיך לשמור על זכות השתיקה ואינו משתף פעולה בחקירה. לדברי נציג המשטרה בדיון, אספה היה במועדון לפני התאונה, ולאחר הדריסה הפקיר את הפצועים ונמלט מהמקום. בדמו נמצא ריכוז אלכוהול גבוה פי חמישה מהמותר לגילו כנהג צעיר, מתחת לגיל 24.

עו"ד אלון שליכטר, פרקליטו של אספה, אמר בדיון הקודם בהארכת מעצרו: "מרשי אדם חף מפשע. אסור להמשיך לתת יד לבית דין השדה שנעשה ביומיים האחרונים בכלי התקשורת, תמוה בעיניי שהמשטרה בוחרת להדליף פרטי מידע רבים מהחקירה, בעוד בבית המשפט היא טוענת כי הם חסויים ויכולים לשבש את החקירה. בית המשפט הורה למשטרה לסיים את החקירה עד מחר, ואנחנו נעמוד על דרישתנו לשחררו לביתו".

היום הותרו לפרסום שמותיהם של שני הכדורגלנים האחרים שנחקרו בחשד למעורבות באירוע: עומר לקאו, שחקן עירוני קריית שמונה, ואור דסה, שחקן הפועל רעננה אור. שניהם בני 20. שלושת השחקנים בילו יחד בשעות שקדמו לתאונה. לקאו ודסה נחקרו בחשד לניסיון לשבש את חקירת התאונה, אף על פי שאספה נהג במכונית לבדו. לפי גורם המעורה בפרטי החקירה, לקאו ודסה נסעו יחד במכונית נפרדת והיו עדים למהומה במקום התקרית.

לדברי הגורם, השלושה נפגשו בדרום תל אביב, ובהמשך שב עמו לקאו לאזור התאונה - שם נעצר. לאחר חקירה של כמה שעות שוחררו השניים בתנאים מגבילים, ולקאו אף נשלח למעצר בית של חמישה ימים. השניים גוללו בחקירתם את אירועי הלילה, כולל בילוי משותף במועדון ובמסיבת יום הולדת לדסה. לדברי הגורם, חקירת השניים, שהכירו באחת הנבחרות הצעירות של ישראל, מחזקת את החשדות נגד אספה. 

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ