בר פלג
בר פלג

הכדורגלן יצחק אספה, החשוד בהריגתו של ארי נשר בן ה-17, החל לשתף פעולה אמש (שבת) עם חוקריו. מעצרו של אספה, ששמר על זכות השתיקה בחקירותיו עד כה, הוארך היום בשלושה ימים. בדיון בבית המשפט השלום בתל אביב טענה המשטרה כי בעקבות החלפת עורך הדין של אספה, והעובדה שרק אתמול מסר את גרסתו, חל עיכוב בחקירה שאינו תלוי במשטרה. 

המשטרה וסנגורו של החשוד הסכימו היום כי אספה ישאר במעצר עד יום שלישי על מנת שהמשטרה תוכל לחקור אותו כנדרש, בטענה כי החקירה החלה בפועל רק אתמול. במשטרה חוששים גם כי אספה ישבש את החקירה אם ישוחרר. הגרסה שמסר אספה לא כללה הודאה במיוחס לו.

איריס, ארי ואבי נשרצילום: רפי דלויה

היום נערכה במושב אודים הלווייתו של ההרוג בתאונה, ארי נשר, בהשתתפות מאות בני אדם. אביו, הבמאי אבי נשר, ספד לבנו ואמר: "אין מחיר עלי אדמות שלא הייתי משלם עכשיו כדי להיכנס לנעליים שלו ולהיטמן במקומו. בסרטים זה אפשרי אולי אבל בחיים זה לא יכול לקרות".

בתאונה, שאירעה לפני שבוע, נפצע נער נוסף באורח בינוני. אספה, בן 20 ומגן בקבוצת הכדורגל מ.ס אשדוד, חשוד בין היתר בהפקרת הפצועים לאחר התאונה, בנהיגה בשכרות ובחבלה חמורה. נשר נפצע באורח אנוש, ומותו נקבע ארבעה ימים מאוחר יותר.

שופט בית משפט השלום בתל אביב, רועי פרי, אמר בדיון בהארכת המעצר הקודמת כי "נסיבות ביצוע העבירות, ולו ברמת החשד הסביר, מתחדדות ומקבלות משנה חומרה לאור העובדה כי מדובר בנהג חדש וצעיר שנהג בשכרות. יחד עם זאת, שורש כל הרע בתיק שלפניי מצוי בעבירת ההפקרה, כששני קטינים מוטלים על כביש ומתבוססים בדמם, והחשוד מחליט להמשיך בדרכו ולהפקירם. נסיבות האירוע מלמדות על מסוכנות, על מעשים כעורים ועל התנהגות אנטי חברתית".

זירת התאונה, בליל ראשוןצילום: המשטרה

השופט ציין כי יש חשבוניות המעידות שאספה רכש אלכוהול בסכום ניכר לפני התאונה. "קיימות סתירות בין הגרסאות בתיק", אמר השופט וציין כי קיומן של החשבוניות אינו מתיישב עם גרסת החשוד בעת מעצרו.

מהמשטרה נמסר היום: "נמשיך לפעול בכל האמצעים הגלויים והסמויים העומדים לרשותינו, לאיתור נהגים העוברים עבירות ביריונות ומסכנים חיי המשתמשים בכבישים". לפי המשטרה, אספה היה במועדון לפני התאונה, ולאחר הדריסה הפקיר את הפצועים ונמלט מהמקום. בדמו נמצא ריכוז אלכוהול גבוה פי חמישה מהמותר לגילו כנהג צעיר, מתחת לגיל 24.

בשבוע שעבר הותרו לפרסום שמותיהם של שני הכדורגלנים האחרים שנחקרו בחשד למעורבות באירוע: עומר לקאו, שחקן עירוני קריית שמונה, ואור דסה, שחקן הפועל רעננה אור. שניהם בני 20. שלושת השחקנים בילו יחד בשעות שקדמו לתאונה. לקאו ודסה נחקרו בחשד לניסיון לשבש את חקירת התאונה, אף על פי שאספה נהג במכונית לבדו. לפי גורם המעורה בפרטי החקירה, לקאו ודסה נסעו יחד במכונית נפרדת והיו עדים למהומה במקום התקרית.

לדברי הגורם, השלושה נפגשו בדרום תל אביב, ובהמשך שב עמו לקאו לאזור התאונה - שם נעצר. לאחר חקירה של כמה שעות שוחררו השניים בתנאים מגבילים, ולקאו אף נשלח למעצר בית של חמישה ימים. השניים גוללו בחקירתם את אירועי הלילה, כולל בילוי משותף במועדון ובמסיבת יום הולדת לדסה. לדברי הגורם, חקירת השניים, שהכירו באחת הנבחרות הצעירות של ישראל, מחזקת את החשדות נגד אספה. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ