שוחרר למעצר בית הכדורגלן החשוד בדריסתו למוות של הנער ארי נשר ובהפקרתו

שופט בית משפט השלום בתל אביב האריך את מעצרו של יצחק אספה עד יום רביעי הבא וסירב להתיר לו לצאת לאימונים. אספה שבר לאחרונה את שתיקתו בחקירות אך טרם הודה במיוחס לו

בר פלג
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יצחק אספה בדיון בהארכת מעצרו, ביום שישי
יצחק אספה בדיון בהארכת מעצרו, ביום שישיצילום: מגד גוזני

הכדורגלן יצחק אספה, שחשוד בהריגתו של ארי נשר בן ה-17 ובהפקרתו, שוחרר היום (שלישי) למעצר בית. שופט בית משפט השלום בתל אביב עלא מסארווה קבע כי אספה יישאר במעצר בית עד יום רביעי הבא וסירב לבקשת ההגנה להתיר לו לצאת לאימונים באומרו כי "טרם בשלה העת לבקשה מסוג זה".

קודם לכן ביקשה המשטרה לגזור על אספה מעצר בית למשך 30 יום, ואילו ההגנה ביקשה להתיר לו לצאת לאימונים בליווי מפקח. לטענת ההגנה, ביומיים האחרונים לא ביצעה המשטרה כל פעולות חקירה. לאחר החלטת בית המשפט מסרה המשטרה כי אף שאספה שוחרר למעצר בית, החקירה בעניינו נמשכת.

איריס, ארי ואבי נשרצילום: רפי דלויה

אספה שמר על זכות השתיקה בחקירותיו, והחל לשתף פעולה עם החוקרים רק ביום שבת. ביום ראשון סיכמו עורכי דינו עם המשטרה כי מעצרו יוארך בשלושה ימים, ובדיון בבית המשפט טענה המשטרה כי בעקבות החלפת עורך דינו והעובדה שמסר את גרסתו באיחור, חל עיכוב בחקירה. 

בתאונה, שאירעה ביום ראשון בשבוע שעבר, נפצע נשר באורח אנוש, ומותו נקבע ארבעה ימים מאוחר יותר. בנוסף נפצע חברו של נשר באורח בינוני. אספה, בן 20 ומגן בקבוצת הכדורגל מ.ס אשדוד, חשוד בין היתר בהפקרת הפצועים לאחר התאונה, בנהיגה בשכרות ובחבלה חמורה. לפי המשטרה, אספה היה במועדון לפני התאונה, ולאחר הדריסה הפקיר את הפצועים ונמלט מהמקום. בדמו נמצא ריכוז אלכוהול גבוה פי חמישה מהמותר לגילו כנהג צעיר, מתחת לגיל 24. הגרסה שמסר במשטרה לא כללה הודאה במיוחס לו.

שופט בית משפט השלום בתל אביב, רועי פרי, אמר בדיון בהארכת המעצר השנייה כי "נסיבות ביצוע העבירות, ולו ברמת החשד הסביר, מתחדדות ומקבלות משנה חומרה לאור העובדה כי מדובר בנהג חדש וצעיר שנהג בשכרות. יחד עם זאת, שורש כל הרע בתיק שלפניי מצוי בעבירת ההפקרה, כששני קטינים מוטלים על כביש ומתבוססים בדמם, והחשוד מחליט להמשיך בדרכו ולהפקירם. נסיבות האירוע מלמדות על מסוכנות, על מעשים כעורים ועל התנהגות אנטי חברתית".

זירת התאונה, בשבוע שעברצילום: המשטרה

השופט ציין כי יש חשבוניות המעידות שאספה רכש אלכוהול בסכום ניכר לפני התאונה. "קיימות סתירות בין הגרסאות בתיק", אמר השופט וציין כי קיומן של החשבוניות אינו מתיישב עם גרסת החשוד בעת מעצרו.

מלבד אספה נחקרו שני כדורגלנים נוספים בחשד למעורבות באירוע: עומר לקאו, שחקן עירוני קריית שמונה, ואור דסה, שחקן הפועל רעננה, שניהם בני 20. שלושת השחקנים בילו יחד בשעות שקדמו לתאונה. לקאו ודסה נחקרו בחשד לניסיון לשבש את חקירת התאונה, אף על פי שאספה נהג במכונית לבדו. לפי גורם המעורה בפרטי החקירה, לקאו ודסה נסעו יחד במכונית נפרדת והיו עדים למהומה במקום התקרית.

לדברי הגורם, השלושה נפגשו בדרום תל אביב, ובהמשך שב לקאו עם אספה לאזור התאונה. לאחר חקירה של כמה שעות שוחררו השניים בתנאים מגבילים, ולקאו נשלח למעצר בית של חמישה ימים. השניים גוללו בחקירתם את אירועי הלילה, כולל בילוי משותף במועדון ובמסיבת יום הולדת לדסה. לדברי הגורם, חקירת השניים, שהכירו באחת הנבחרות הצעירות של ישראל, חיזקה את החשדות נגד אספה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ