יהושע (ג'וש) בריינר
בר פלג

מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך הציע לשר התחבורה ישראל כץ כי רכיבה של בני נוער על אופניים חשמליים תחויב ברישוי ובמבחן תיאוריה, אך הוא התנגד למהלך - כך פורסם הערב לראשונה בחדשות עשר.

לדברי בכירים במשטרה, ביולי האחרון נפגש המפכ"ל עם השר כץ בעקבות העלייה בכמות הנפגעים כתוצאה מתאונות בהן מעורבים אופניים חשמליים. במהלך הפגישה הציג אלשיך את הנתונים, ואמר כי אין די באכיפה בלבד וכי יש להסדיר את הסוגיה באמצעות רישוי ומעבר של מבחן תיאוריה.

לפי המשטרה, ב-2018 חל גידול של 64% במספר הדו"חות ופעולות האכיפה שביצעה המשטרה לבדה בנושא האופניים החשמליים, זאת לעומת התקופה המקבילה ב-2017. כפי שפורסם הערב גם בחדשות עשר, עד כה ניתנו השנה 15,979 דו"חות הקשורים בנהיגה באופניים חשמליים, לעומת 9,768 בתקופה המקבילה אשתקד. ב-2016 ניתנו 5,390 דו"חות.

ממשרד התחבורה נמסר כי הוא "מתנגד לחיוב רוכבי האופניים החשמליים בהוצאות רישיון נפרד ותשלום ביטוח, דבר שיטיל נטל של אלפי שקלים על כל רוכב". בהודעת המשרד נכתב כי "במסגרת הטיפול בעניין האופניים החשמליים התקיימה בלשכת השר פגישה מקצועית עם הגורמים הרלוונטיים ובה סוכמו פרטי הפעילות המשותפת וביניהן חובת חבישת קסדה בכל גיל ויצירת הרתעה במקרים בהם הגבלת המהירות מוסרת באופן בלתי חוקי מן האופניים. בנוסף, הוחלט על קידום הצעת השר לדחיית מתן רישיון נהיגה בשנה למי שיתפס נוהג מתחת לגיל המותר. השר כץ הודיע כי משרדו יאיץ את התוכנית להקמת רשת מסלולים מיוחדים לרוכבי אופנים. משרד התחבורה והמשטרה סיכמו לקדם במשותף צוות שתפקידו יהיה לאזן בין הסכנות לתועלות שבכלי הרכב הנ"ל".

בשבוע שעבר נקבע מותו של ארי נשר שנפצע באורח אנוש בתאונת פגע וברח בתל אביב בעת שרכב על אופניים חשמליים. היום שוחרר למעצר בית הכדורגלן יצחק אספה, שחשוד בהריגתו ובהפקרתו. שופט בית משפט השלום בתל אביב עלא מסארווה קבע כי אספה יישאר במעצר בית עד יום רביעי הבא וסירב לבקשת ההגנה להתיר לו לצאת לאימונים באומרו כי "טרם בשלה העת לבקשה מסוג זה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ