אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

בית המשפט המחוזי בבאר שבע זיכה אתמול (שלישי) מחמת אי-שפיות את אמיר בסטיקר, תושב אשדוד שרצח את שכנו בחדר המדרגות בינואר. השופטים קבעו כי בסטיקר, בן 24, ישהה באשפוז פסיכאטרי לתקופה המירבית הקבועה בחוק, עד 25 שנים. במהלך הדיון הביע בסטיקר חרטה על מעשיו והצהיר: "נכנס בי השטן".

בסטיקר הודה במסגרת דיון שנערך אתמול בעניינו כי בשעות הערב של 17 בינואר התנפל על שכנו איתי מור, שהיה נשוי ואב לארבעה, כשזה היה בדרכו לדירתו לאחר שהשליך את האשפה. בסטיקר דקר את מור כמה פעמים בסכין שאורך להבה 13 סנטימטרים. הלהב נשבר מידית האחיזה בשל עוצמת הדקירה.

זירת הרצח באשדוד, בינוארצילום: אילן אסייג

חוות דעת פסיכיאטרית קבעה כי בסטיקר כשיר לעמוד לדין, אך לא היה אחראי למעשיו כשביצע את הרצח, והמליצה על אשפוז בצו בית משפט. הפרקליטות דרשה לאשפז את בסטיקר ל-25 שנה, בעוד סנגורו ביקש לקצר את האשפוז בטענה שמדובר במקרה חריג.

איתי מורצילום: אורי קריספין

שופטי בית המשפט המחוזי, נתן זלוצ'ובר, שלמה פרידלנדר ודינה כהן ציינו בהחלטתם כי "אין מקום אפילו לרמוז" במקרה זה על נסיבות מקלות במיוחד. "ההיפך הוא הנכון, לא מצאנו גם טעמים מיוחדים ולא מצאנו שמדובר במקרה חריג מבחינת בקשת הסניגור", כתבו.

עדויות למצבו הנפשי הקשה של בסטיקר עלו עוד בימים הראשונים של חקירתו, אז טען כי רצח את מור בשל קולות פנימיים ששמע ומחשבות שווא. אמו סיפרה כי בימים שקדמו לדקירה הוא לא שתה ואכל והתקשה לישון, אך היא לא חשה שהוא זקוק לטיפול מיוחד בשל כך.

לאחר הרצח, שכניו של בסטיקר תיארו אותו כאדם א-סוציאלי. "הוא היה נורא מוזר, לפעמים אומר שלום, לפעמים לא", סיפרה אחת משכנותיו, "אבל היה שקט מאוד בדרך כלל". בסטיקר חי עם אביו ואמו בדירתם ברחוב אשכול, ושכנים מספרים כי גם סב המשפחה התגורר עמם.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ