המשטרה תחקור באזהרה את הנער שהרכיב את ארי נשר על אופניים חשמליים

בשבוע שעבר נקבע מותו של נשר, שנפצע באורח אנוש בתאונת פגע וברח בתל אביב. הערב דווח כי משרד התחבורה יפעל להסדרת הרכיבה של נערים על אופניים חשמליים, שתותנה באישור מיוחד

בר פלג
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ארי נשר עם הוריו
ארי נשר עם הוריוצילום: רפי דלויה
בר פלג
יהושע (ג'וש) בריינר

המשטרה הודיעה היום (רביעי) כי תחקור באזהרה את הנער שהרכיב את ארי נשר שנהרג בתאונת האופניים החשמליים בתל אביב בשבוע שעבר. "משטרת ישראל זימנה לחקירה את הנער שהיה מעורב בתאונה שבה נהרג הנער ארי נשר"', נכתב בהודעה לתקשורת. "בכוונת המשטרה לחקור את הנער הנוסף תחת אזהרה". עם זאת, לא ברור תחת איזו עבירה ייחקר.

בשבוע שעבר נקבע מותו של נשר שנפצע באורח אנוש בתאונת פגע וברח בתל אביב בעת שהיה על אופניים חשמליים. אתמול שוחרר למעצר בית הכדורגלן יצחק אספה, שחשוד בהריגתו ובהפקרתו.

זירת התאונה, בחודש שעברצילום: המשטרה

הערב פורסם בחברת החדשות כי משרד התחבורה יפעל להסדרת פעילות הרכיבה והבטיחות של הרוכבים באופניים חשמליים ויגביר את ההסברה בנושא. על פי התוכנית, החל ב-1 בינואר יחוייבו תלמידים בני 16 בקורס מיוחד שכולל בחינה, בסופה יקבל התלמיד אישור לרכיבה על אופניים.

לצד זאת, התוכנית תכלול ענישה לנערים בני פחות מ-16 שייתפסו רוכבים על אופניים חשמליים – דחיית קבלת רישיון הנהיגה שלהם בשנה. בנוסף, קנס בגובה עשרת אלפים שקלים יינתן למי שישנה את מבנה האופניים או שתוגבל המהירות בה הוא יוכל לנסוע עליהם. מלבד ענישה זו, האופניים יוחרמו בהתאם לחוק. בנוסף, מי שינהג על אופניים חשמליים בטרם הגיע לגיל 16, או ללא קסדה או בעודו מדבר בטלפון ייקנס בסכום גבוה מבעבר. מעבר לכך, נשקלות מגבלות נוספות כמו הצמדת לוחיות רישוי ושימוש באפוד זוהר ובפנס בשעות הלילה.

כמו כן, על פי התוכנית, הרשויות המקומיות יורשו לבטל רישיון עסק למי שיספק או ימכור אופניים חשמליים שאינם עומדים בחוק. העושים זאת יוכלו לעמוד בפני קנס בגובה עשרת אלפים שקלים. 

לפי נתונים שפורסמו אתמול, ב-2018 חל גידול של 64% במספר הדו"חות ופעולות האכיפה שביצעה המשטרה לבדה בנושא האופניים החשמליים, זאת לעומת התקופה המקבילה ב-2017. כפי שפורסם הערב גם בחדשות עשר, עד כה ניתנו השנה 15,979 דו"חות הקשורים בנהיגה באופניים חשמליים, לעומת 9,768 בתקופה המקבילה אשתקד. ב-2016 ניתנו 5,390 דו"חות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ