דוברת המשטרה: אם חברו של ארי נשר לא היה מרכיב אותו על אופניו, ארי היה היום בחיים

בן ה-16 שנפצע כשהיה עם ארי נשר על האופניים לא הגיע היום לחקירתו במשטרה, וזאת צפויה להיערך מחר, בנוכחות הוריו. משפחתו טוענת שהמשטרה "ממציאה סיפורים" וכי הנער לא זוכר את התאונה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רגע התאונה בה נהרג נשר, בשבוע שעבר
רגע התאונה בה נהרג נשר, בשבוע שעבר

דוברת המשטרה מרב לפידות התייחסה היום (חמישי) לחקירת תאונת הדרכים בה נהרג ארי נשר בשבוע שעבר, ואמרה כי אלמלא חברו היה מרכיב אותו על האופניים החשמליות — נשר עדיין היה בחיים. הנער בן ה–16, שנפצע בתאונה, ייחקר מחר במשטרה בליווי הוריו לאחר שלא התייצב לחקירה אתמול.

בעקבות ייעוץ משפטי, במשטרה מתכוונים לחקור אותו בחשד לגרימת מוות ברשלנות ולא בחשד להריגה. לפי החשד, בן ה–16 נהג על האופניים החשמליות והרכיב את נשר בניגוד לחוק. עוד עולה מחקירת המשטרה כי התנהגותו במהלך הנסיעה כללה סטייה של האופניים לנתיב הנסיעה של המכונית בה נהג יצחק אספה, והיא שהביאה לתאונה. בחקירה צפוי הנער להשאל גם מדוע לא חבש קסדה כשנהג על האופניים החשמליות. לדברי גורמים בסביבת הנער, הוא אינו זוכר דבר מהתאונה, ואינו יודע לומר אם נהג באופניים או רכב עליהן, או כל פרט אחר. 

נשר. "אהבו אחד את השני אהבת אמת"צילום: רועי בר

רות, אמו של חברו של נשר, האשימה היום בראיון לאילנה דיין את המשטרה ב"המצאת סיפורים". בתגובה לדברי האם, אמרה דוברת המשטרה, מרב לפידות: "ברור שאין קשר בין זה שהוא נפצע בתאונה לבין בחינת אחריותו כחלק מאותה התאונה. אם הקייס שלהם היה כל כך חזק הם היו באים, אומירם את דברם בחקירה ובזה זה היה נגמר. ברור להם גם חלקו ואחריותו באירוע הזה ולכן הם עולים למתקפה תקשורתית. הילד שלה, הוא הרכיב את ארי כאשר אסור על פי חוק להרכיב. הילד שלה סטה ממסלולו בזמן הנהיגה, אם הוא לא היה מרכיב אותו, ארי היה היום בחיים. אם הוא לא היה סוטה ממסלולו, ארי היה בחיים. האם מדינת ישראל מצפה שבגלל שגם הוא נפצע בתאונה אנחנו לפחות לא נחקור?".

במשפחתו של הנער הגדירו זאת כאטימות ואכזריות לשמה. "הם פתחו בהאשמה קשה כלפיו ואמרו לו שהוא נחקר תחת אזהרה באשמת הריגה של חברו הטוב והאהוב", סיפרה אמו. לדברי האם, בנה "היה קשור מאוד לארי, מאוד אהב אותו, הם אהבו אחד את השני אהבת אמת. ראיתי את פניו והאטימות וחוסר הרגישות של המשטרה, המגמה שלהם לנסות בכל דרך להפחית מעונשו של הנהג השיכור ולהסיט את העניין החשוב של נהיגה בשכרות לעניין האופניים - מלכתחילה ראיתי את זה קורה". האם הוסיפה כי לדעתה, "המשטרה תחת לחצים כבדים להפחתת עונשו של הנהג השיכור". בני המשפחה חוששים שבמשטרה יבקשו לחקור את הנער בגין עבירה של גרימת מוות ברשלנות או אף בסעיף חמור יותר של הריגה.

עו"ד אילון אורון, המייצג את הנער עם עו"ד רפי אסדי, אמר כי "הדבר תמוה מאוד, מוזר ולא ברור". לדבריו, "קשה להבין מה מביא את החוקרים לבוא ולחקור באזהרה דווקא את הילד שנפצע, לא רק פיזית אלא גם נפשית, כשראה את חברו מוטל מת לפניו בגין אחריותו לתאונה הזאת. התאונה נגרמה כל כולה בגלל רשלנות הנהג הפוגע שנסע במהירות ופגע בחטף ברוכבי האופניים, כנראה תוך שהוא שיכור, אז מה הקשר בין זה לבין השאלה מי הרכיב את מי על האופניים".

בשבוע שעבר מת מפצעיו ארי נשר, שנפגע באורח אנוש בתאונת פגע וברח בתל אביב בעת שהיה על אופניים חשמליים. שלשום שוחרר למעצר בית הכדורגלן יצחק אספה, שחשוד בהריגתו ובהפקרתו.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ