מות החוסה בדימונה: מנהלת המוסד ועובדת נוספת חשודות בגרימת מוות ברשלנות

על פי החשד, מאיר מיכאלשווילי, בן 44, נכנס בעצמו לרכב, ננעל ומת ממכת חום. המשטרה חוקרת חשד שעובדי המוסד דיווחו למשטרה באיחור על היעדרו. מנהלת המוסד טוענת כי מפקחת של משרד הרווחה אמרה לה לחכות לפני שתודיע למשטרה

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מאיר מיכאלשווילי, מימין
מאיר מיכאלשווילי, מימין

המשטרה פתחה היום (חמישי) בחקירה נגד מנהלת המוסד הטיפולי "טללים" של משרד הרווחה בדימונה ונגד עובדת נוספת במקום, בחשד לגרימת מוות ברשלנות של חוסה במוסד, מאיר מיכאלשווילי בן ה-44, שנמצא מת אתמול ברכבה של אחת העובדות.

על פי החשד, מיכאלשווילי נכנס בעצמו לרכב, ננעל, ומת ממכת חום לאחר ששהה ברכב כמה שעות. היום נחקרו במשטרה מנהלת המעון ועובדת נוספת, בחשד שלא דיווחו למשטרה על היעדרותו במשך שלוש שעות. המנהלת טוענת כי היא הודיעה למפקחת במשרד הרווחה על ההיעדרות, אך זו אמרה לה להמשיך בחיפושים לפני שתודיע למשטרה. במשרד הרווחה בחרו שלא להגיב.

לפי החומרים שנאספו עד כה במשטרה, היעדרותו של מיכאלשווילי, בעל מוגבלות שכלית, נודעה לצוות מוסד "טללים"  באזור השעה 12:00, אולם הם דיווחו זאת למשטרה רק בשעה 15:06. מיכאלשווילי נכנס לרכב של אחת העובדות במקום וככל הנראה שהה כמה שעות במושב האחורי. לפי החשד ברכב הופעלה מערכת נעילת ילדים, ולכן הוא לא הצליח לצאת. במשטרה בודקים אם העובדת השאירה את רכבה פתוח.

המוסד הטיפולי "טללים", אתמולצילום: אליהו הרשקוביץ

אתמול הגיעו כוחות משטרה למוסד, אך רק היום הוחלט בהתייעצות עם הפרקליטות לפתוח בהליך פלילי. בשלב ראשוני זומנו לחקירה באזהרה מנהלת המוסד והעובדת שדיווחה למשטרה.

עו"ד אורי בן נתן, שמייצג את מנהלת המוסד, מסר בתגובה: "מרשתי התנהלה ללא רבב. ישנם נוהלים ברורים במעון כיצד לנהוג במקרים כגון זה. חובתה של המשטרה לחקור מקום שבו מתעורר חשד ובוודאי במקרה של מוות, אולם אין כל רשלנות מצד מרשתי ועובדי המעון". עוד הוסיף כי "המנהלת הודיעה למפקחת במשרד הרווחה כי בכוונתה לפנות למשטרת ישראל על היעדרותו וזו הנחתה אותה להמשיך בחיפושים בטרם ההודעה למשטרה".

לפי אתר משרד הרווחה, במעון מתגוררים כ-220 דיירים בני 20 ומעלה עם מוגבלויות שכליות ברמות שונות. הוא מספק לחוסים שירותי רפואה, תעסוקה, פנאי וחינוך. עוד נכתב באתר כי המעון פתוח לביקורים וליציאת דיירים לבתי משפחותיהם בתיאום, וללא הגבלה. 

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ