"אווירה של טרור": גננת ושתי סייעות מואשמות בתקיפת פעוטות בגבעתיים

אביבה דהן, ליהיא בן דניאל ואורנה אקבלי מואשמות שדרכו על פעוטות בני חצי שנה עד שלוש שהיו תחת אחריותן, צבטו ובעטו בהם, ומנעו מהם מזון. הן נעצרו ביוני ומעשיהן תועדו במצלמות האבטחה

בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גן "מתוק" בגבעתיים
גן "מתוק" בגבעתייםצילום: מגד גוזני

הפרקליטות הגישה הבוקר (ראשון) כתב אישום נגד גננת ושתי סייעות בגין תקיפת פעוטות ב"גן מתוק" בגבעתיים. הגננת אביבה דהן, בת 63, והסייעות ליהיא בן דניאל, בת 28, ואורנה אקבלי, בת 48, נעצרו ביוני ומעשיהן תועדו במצלמות האבטחה בגן. דהן ובן דניאל מואשמות גם בתקיפה הגורמת חבלה של ממש.

לפי כתב האישום, השלוש היו אחראיות על כ-20 פעוטות בני חצי שנה עד שלוש וביצעו את העבירות בתקופה של שבעה ימים בחודשים מאי ויוני. הן מואשמות שבמספר רב של הזדמנויות, בעת השהות בגן, האכלת הפעוטות או השכבתם לישון, הן היכו את הפעוטות, דרכו עליהם, דחפו, צבטו ובעטו בהם. בנוסף, הן נהגו להעניש את הפעוטות באמצעות העמדתם בפינת הגן לפרק זמן ממושך וכן מנעו מהם מזון.

בכתב האישום צוין כי "בתקופה הנ"ל ובמהלך פרק זמן של מספר חודשים שאורכו אינו ידוע במדויק למאשימה, השליטה דהן בגן אווירה של טרור, ונהגה בפעוטות באלימות מילולית ובכוחניות". בן דניאל ואקבלי נאשמות גם שהיו עדות לחלק ממעשיה האלימים של דהן ולא מנעו אותם.

לפי כתב האישום, באחד המקרים בעת שהפעוטות ישבו סביב השולחנות בגן, דהן תפסה את פניה של אחת הפעוטות, הזיזה את סנטרה בחוזקה והכתה אותה ביד, וכן נתנה לפעוט אחר המכונה בכתב האישום ב.ב מכה על ידו. באותו היום מעט מאוחר יותר דהן צבטה פעוטה שלישית פעמיים בלחייה והכאיבה לה. לאחר מכן אחזה בה בחוזקה והושיבה אותה על הכסא בכוח ובניגוד לרצונה. לאחר מכן משכה דהן בחוזקה בידיהם של שני פעוטות לצורך הושבתם על הכסא.

לפי האישום, באותו היום בזמן שהפעוטות ישנו, הרימה בן דניאל את הפעוט ב.ב, השליכה אותו לעבר מזרן ריק ובעת ששכב על המזרן דרכה במכוון על רגלו. בהמשך, דרכה בן דניאל במכוון על רגלה של פעוטה אחרת ובעטה בה. מאוחר יותר, ניגשה בן דניאל לפעוט נוסף שעה שזה שכב על מזרן ודחפה אותו לעבר הקיר תוך שהיא בועטת בו ודורכת על רגלו במכוון.

במועד אחר ניגשה אקלבי לפעוטה שישנה שנת צהריים והזיזה אותה תוך שימוש בכח, ואז הרימה אותה מהמזרן והשליכה אותה בחזרה לעברו תוך שהיא מכסה את ראשה בשמיכה ודוחפת אותו לעבר המזרן. כחצי שעה לאחר מכן תקפה בן דניאל את אותה פעוטה. היא חלצה את נעליה, בעטה בגופה של הפעוטה פעמיים והורתה לפעוטה באמצעות הנחת אצבעה על הפה לשמור על שקט.

הפרקליטות ביקשה לאסור על השלוש לחזור ולעבוד עם ילדים עד לתום ההליכים נגדן בנימוק ש"התנהלותן האלימה, כלפי חלק ניכר מהפעוטות בגן, ילדים רכים בשנים, אשר לא היה בידיהם להתנגד למעשיהן או לספר עליהם להוריהן מלמדות על המסוכנות הנשקפת מצידן, לפגיעה בשלומו ובבטחונו של ציבור הקטינים, זאת אף אם מעשי האלימות עצמם, אינם מצויים במדרג הגבוה של רף האלימות".

ביוני התפטרה דהן מתפקידה לאחר שמעשיה נחשפו. בהודעה שכתבה להורי הגן, קשרה דהן את התנהגותה ב"נסיגה בריאותית", לדבריה, אותה הרגישה בשבוע וחצי לפני התקיפה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ