יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר

מטען חבלה התפוצץ הלילה (שני) בנתניה לאחר שהוטמן ברכבה של מפקדת אגף בשב"ס סמוך לביתה. לא היו נפגעים בפיצוץ, אולם נזק רב נגרם לרכב ולסביבה. הקצינה, בדרגת רב כלאי, עובדת בכלא רימונים, שבו כלואים אסירים פליליים, בהם חברים בארגוני פשע שונים.

כוחות משטרה גדולים ואנשי אגף הביטחון וחטיבת המודיעין של שב"ס הגיעו לביתה של הקצינה בעקבות הפיצוץ. המשטרה פתחה בחקירה, ובודקת אם המטען נועד לפגוע בקצינה או שמדובר בניסיון של אחד האסירים לאיים עליה.

בשב"ס הגדירו את התקרית כאחת החמורות שהתרחשו בשנים האחרונות. בכיר בארגון אמר כי איום של אסירים על אנשי סגל הוא דבר מוכר, אולם הוסיף כי אינו זוכר מקרה בשנים האחרונות שבו הוטמן מטען במטרה לפגוע בסוהרים או בקצינים בכירים בארגון. בעקבות הפיצוץ, בשב"ס צפויים לתגבר את האבטחה סביב הקצינה וביתה.

ראש אגף המבצעים בשב"ס גונדר שרון שואן אמר הבוקר כי "מדובר באירוע חמור. אנחנו מניחים שהפיצוץ קשור לתפקידה של הקצינה כמפקדת אגף בבית סוהר רימונים. הצמדנו לקצינה אבטחה לצד מרכיבי ביטחון נוספים. אנחנו מתמודדים ביומיום עם איומים על אנשי סגל מצד אסירים, זה חלק מהתפקיד. בבית סוהר רימונים יש ראשי משפחות פשע ועבריינים שמרצים מאסרים ארוכים על עבירות חמורות מאוד. הם לא תמיד אוהבים את ההחלטות שלנו. אנחנו בודקים את האירוע יחד עם המשטרה. נדע להסיק את המסקנות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ