ראש העיר רמת השרון לשעבר שהורשע בשחיתות נפסל מהתמודדות בבחירות

יצחק רוכברגר הודיע כי יערער על ההחלטה של ועדת הבחירות. "אעשה את מלחמת חיי כדי לחזור אליכם באהבה גדולה ובנחישות לצורך החזרת רמת השרון לפסגה", אמר

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יצחק רוכברגר בבית המשפט המחוזי בתל אביב, ב-2015
יצחק רוכברגר בבית המשפט המחוזי בתל אביב, ב-2015צילום: מוטי מילרוד

ועדת הבחירות הודיעה אתמול (שני) לראש העיר רמת השרון לשעבר, יצחק רוכברגר, כי הוא פסול מלהתמודד בבחירות הקרובות. זאת כיוון שהורשע ב-2014 בעבירות מרמה והפרת אמונים, רישום כוזב במסמכי תאגיד וזיוף מסמך - עבירות שיש בהן קלון. הוועדה טרם הודיעה על כך בכתב לרוכברגר, אך צפויה לעשות זאת בימים הקרובים.

בסרטון שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו אתמול אמר רוכברגר כי נערך לכך מבעוד מועד וכי הוא מתכוון לערער על ההחלטה. לטענתו, כתב האישום שבו הורשע עוסק בסכום זניח של החזרי הוצאות בסך 600 שקלים. "בעיריית רמת השרון לא דבק בי רבב במשך 12 שנות כהונתי", אמר, "אני מתכוון לפנות לבימה"ש על זכותי החוקית לחזור ולהתמודד ב-30.10 לתפקיד ראש העיר, החוק מתיר לי להתמודד ואני אמשש זאת, אעשה את מלחמת חיי לחזור אליכם באהבה גדולה ובנחישות לצורך החזרת רמת השרון לפסגה". הסרטון שפרסם רוכברגר:

ב-2015 קבע בית משפט השלום בתל אביב כי יש קלון במעשיו של רוכברגר, וגזר עליו שישה חודשי עבודות שירות וקנס של 40 אלף שקל. השופט עידו דרויאן לא נענה לבקשת הפרקליטות לגזור עליו עונש של שישה חודשי מאסר בפועל. בסוף השנה שעברה הגיש רוכברגר בקשת קיצור לתקופת הקלון החלה עליו, כדי שיוכל להתמודד לראשות העיר, אך היא נדחתה. 

בהכרעת הדין בעניינו נכתב: "הנאשם ידע היטב כי הרישומים הכוזבים שרשם ושגרם לרישומם נועדו להסוות מציאות אמיתית וליצור מציאות כוזבת ברישומי הקרן - קרי, ליצור מצג או טענת מרמה. ולא זו בלבד שידע, אלא חפץ בכך, וזו היתה מטרתו של הכזב שנטע ברישומים. הנאשם הודה בפה מלא כי רישומים אלו היו חלק משיטה להסוות תגמול שלדעתו הגיע לו. תחת הכותרת של 'החזר הוצאות', כיוון שנאסר עליו לקבל תגמול פרט למשכורתו כראש עיר".

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ