ארדן יקיים היום ומחר סבב ראיונות למועמדים לתפקיד מפכ"ל המשטרה הבא

הניצבים הלוי וביתן ומנכ"ל המשרד לביטחון הפנים אדרי יציגו את תוכנית העבודה שלהם לניהול המשטרה. אם לא יוכרז בקרוב על בחירות, אחד מהם צפוי להחליף את אלשיך בדצמבר הקרוב

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מימין: יורם הלוי ודוד ביתן בטקס חילופי מפקדי מחוז דרום, ב-2016
יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן יחל היום (רביעי) בסבב ראיונות עם שלושת המועמדים לתפקיד מפכ"ל המשטרה, אשר אחד מהם צפוי להחליף את המפכ"ל הנוכחי, רוני אלשיך. המועמדים - מפקד מחוז ירושלים יורם הלוי, מפקד מחוז תל אביב דוד ביתן ומנכ"ל המשרד לביטחון הפנים משה אדרי - יגיעו היום ומחר ללשכתו של ארדן וצפויים כל אחד להציג בפניו את תוכנית העבודה שלו בנושאים שונים.

כל ראיון יימשך כשעתיים, ובין השאר ביקש מהם ארדן להתמקד בהצגת תוכנית עבודה מסודרת בנושא ההתמודדות עם הפשיעה הגואה במגזר הערבי, תחום שהיה במוקד המחלוקת בינו לבין אלשיך, וכן בעניין הגברת אמון הציבור בארגון. בנוסף, צפויים השלושה להציג את תוכניתם בנושא ההתמודדות עם עבירות של אלימות במשפחה, הגנה מפני עבירות ברשת, המאבק בתאונות הדרכים וכן ריבוי המעצרים.

ארדן, אדרי ואלשיך בטקס של המשטרה, אשתקדצילום: מוטי מילרוד

בשלב זה המועמד המוביל להחליף את אלשיך בתפקיד הוא יורם הלוי, הנחשב ליריבו של המפכ"ל. הלוי, שצפוי להיות המרואיין הראשון, הוא בעל הניסיון הרב ביותר בסגל הפיקוד הבכיר במשטרה ונחשב לאיש שטח ולמי שהצליח להוריד את כמות הפיגועים בירושלים במהלך כהונתו כמפקד המחוז.

גם משה אדרי, המקורב לארדן, נחשב למועמד מוביל, בין השאר על רקע כהונתו בחודשים האחרונים כמנכ"ל משרדו. בדומה להלוי, גם אדרי נחשב לאיש שטח והוא מקובל מאוד בקרב צמרת המשטרה. אם לא יזכה בתפקיד, יגברו סיכוייו להתמנות לנציב שירות בתי הסוהר. מלבד השניים, מועמד לתפקיד גם ביתן, אשר נחשב למועמדו המועדף של המפכ"ל הנוכחי אלשיך.

במקביל לראיונות, ימסור ארדן את זהות המועמדים לוועדה למינוי בכירים, אשר תקבע את עמדתה לגבי כל אחד מהם. לאחר מכן צפוי ארדן להכריע ולהודיע מי מהם יזכה בתפקיד ויחליף את אלשיך כבר בדצמבר הקרוב. אחת הבעיות שעשויות להתעורר בדרך למינוי היא הקדמת הבחירות לכנסת. אם ראש הממשלה בנימין נתניהו יחליט לפזר את הכנסת בזמן הקרוב, ארדן צפוי להיתקל בבעיה משפטית שכן על פי נהלי היועץ המשפטי לממשלה, לא ניתן למנות בכירים בתקופת בחירות. במקרה כזה, המינוי יידחה עד להקמת ממשלה חדשה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ