דיווח: צעירה נוספת העידה במשטרה שא"ק התוודתה בפניה שרצחה את תאיר ראדה

העדה היא האשה השלישית שסיפרה כי א"ק, חולה פסיכיאטרית, סיפרה לה שביצעה את הרצח ב-2006. לפי הדיווח, פרקליטו של רומן זדורוב, שהורשע במעשה, יבקש משפט חוזר בעקבות העדות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רומן זדורוב בערעורו בבית המשפט העליון, ב-2015
רומן זדורוב בערעורו בבית המשפט העליון, ב-2015צילום: דודי ועקנין

אשה העידה אתמול במשטרה שצעירה המכונה א"ק, חולה פסיכיאטרית, סיפרה לה כמה פעמים שהיא רצחה את תאיר ראדה - כך פורסם הבוקר (שני) בידיעות אחרונות. העדה היא האשה השלישית שסיפרה כי א"ק התוודתה בפניה כי ביצעה את הרצח, לאחר שבן זוגה לשעבר של א"ק ואשה בשם ענת שהיתה מאושפזת עמה סיפרו על כך. לפני כשנה פורסם ב"הארץ" כי שתי עובדות סוציאליות העידו שענת סיפרה להן שא"ק התוודתה בפניה שרצחה את ראדה בקצרין ב-2006.

א"ק נחקרה במשטרה בנושא ב-2012 וב-2017, והכחישה שהיא רצחה את ראדה. היא סיפרה בעדותה כי היא חשה שבגופה יש זאבה בשם "תחב" שרוצה לרצוח. בדיווח בידיעות אחרונות מציינים כי פרקליטו של רומן זדורוב, שמרצה עונש מאסר לאחר שהורשע ברצח ראדה, מתכוון לבקש משפט חוזר בעקבות עדות זו וחומרים נוספים שאסף.

א.ק מגיבה להאשמות בסדרה

עורכי הדין של א"ק, דניאל חקלאי ותומר שוורץ, אמרו בתגובה לדברים כי "משטרת ישראל בדקה אותם בקפידה ושללה את החשד נגד א"ק. אין מחלוקת שא"ק מתמודדת עם מצוקה פסיכיאטרית בצורה מעוררת כבוד. החשד שלפיו אמרה דברים כאלה ואחרים בעטיה של מחלת הסכיזופרניה נבדק הן ב-2012 בעקבות הודעתו הכוזבת של בן זוגה לשעבר והן בשנים שלאחר מכן. לא קיימות ראיות של ממש שקושרות את א"ק לרצח הנורא".

מהפרקליטות נמסר בתגובה: "בניגוד לפרסומים בנוגע לגילויים חדשים כביכול בפרשת רצח תאיר ראדה נבהיר כי פרשת א"ק נחקרה ביסודיות בשעתו, ולא נמצא בה ממש. מבלי להתייחס לגופן של חקירות שבוצעו, נציין כי כל דיווח בהקשר זה נבדק, לרבות דיווחים על התוודויות של א.ק כמו גם של אחרים, וכי אמיתות הגירסה לגבי מעורבותה ברצח נשללה. יחד עם זאת נקבע גם שאין אפשרות לשלול כי א"ק סיפרה לגורמים שונים כי היא הרוצחת, וזאת נוכח מחלת נפש ממנה סבלה. בהקשר זה נציין כי לא נמצא - גם כיום - כל ממצא חדש שמלמד על אמיתות הדברים. נציין כי במהלך השנים היו מס' גורמים הסובלים ממחלת נפש ש'התוודו' על הרצח, אחד מהם אפילו הגיע בשעתו לבית משפחת ראדה. רשויות האכיפה תמשכנה לפעול לבדיקת כל דיווח או טענה שיעלו בהקשר זה, כפי שעשתה עד היום".

הוריה של תאיר ראדה, אילנה ושמואלצילום: גיל אליהו

לפי עדויות העובדות הסוציאליות שפורסמו ב"הארץ" בשנה שעברה, א"ק ביקרה את ענת בבית החולים רמב"ם שבו היתה מאושפזת. "בסוף חודש דצמבר 2014 הגעתי לענת לביקור רגיל", שחזרה בפני השוטרים העובדת הסוציאלית ב', "ענת היתה מאוד נסערת וסיפרה לי שחברה שלה בשם א' (א"ק) ביקרה אותה במחלקה הפסיכיאטרית שבה היא מאושפזת וסיפרה לה שהיא רצחה את תאיר ראדה".

ב-2012 אובחנה א"ק כחולת נפש. בן זוגה לשעבר, שמופיע בסדרה "צל של אמת" בראשי התיבות א"ח, פנה למשטרה באפריל באותה שנה וטען כי א"ק התוודתה בפניו על הרצח. כשבוע לאחר שנפתחה החקירה בעניין, ניסתה א"ק לתקוף בעזרת שבר בקבוק גבר שעמו יצאה בעבר וניסתה לנשוך שוטר שעמד לעצור אותה. למשטרה סיפרה שניסתה לחתוך אותו על מנת לשחק עמו ולהוציא ממנו את חלקי גופו. בעקבות המקרה אושפזה לראשונה במחלקה פסיכיאטרית.

עובדת סוציאלית נוספת בשם ל', המועסקת במרכז הרב תחומי לנפגעי תקיפה מינית בבית החולים בני ציון, סיפרה בעדותה במשטרה דברים דומים לאלה שסיפרה ב'. "ענת סיפרה שהגיעה לבקר אותה ברמב"ם חברה שלה שמוכרת לה היטב מאשפוז משותף", שחזרה ל', "היא סיפרה לי שהחברה התוודתה בפניה בעבר, כנראה במהלך האשפוז, שהיא רצחה את תאיר ראדה, והזכירה זאת שוב גם בביקור הנוכחי. היא אמרה שבא לה לרצוח שוב ושהיא חושבת שיש לה קורבן לרצח נוסף".

במארס 2016 שודרה "צל של אמת" בערוץ 8 ועוררה מחדש את הדיון הציבורי על הרצח. בסדרה סיפר בן זוגה לשעבר כי ביום הרצח התקשרה אליו חברתו דאז בשעות הצהריים ואמרה לו ש"בקרוב יהיה פה בלאגן גדול". לדבריו, בשעות הלילה התוודתה בפניו כי רצחה את ראדה והראתה לו את הסכין שבאמצעותה ביצעה את הרצח, את בגדיה המגואלים בדם ואת הפאה שחבשה. בסדרה נחשף גם סיפורה של ענת. לפי הסדרה, ענת סיפרה לחברתה, צעירה בשם מאי פלג, שא"ק התוודתה בפניה על ביצוע הרצח. שתי הצעירות שמו קץ לחייהן בשנת 2015 ועדותן לא נגבתה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ