יהושע (ג'וש) בריינר
בר פלג

בנה בן השבע של אנגוואץ' מלקמו, שנורתה למוות אמש בביתה, היה עד לרצח אמו ומסר הלילה (שני) עדות על כך לחוקרי המחלקה לחקירות שוטרים. על פי החשד, מלקמו נורתה מטווח קצר על ידי בעלה, שוטר סיור, בחדר האוכל בדירתם שבנתניה. היא הותירה אחריה שלושה ילדים: תינוק בן חודשיים, ושני ילדים מנישואים קודמים, בני שש ושבע. השלושה הועברו למשפחתה הלילה.

הבוקר יובא הבעל החשוד לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בחיפה. במחלקה לחקירות שוטרים הוחלט להטיל את החקירה על צוות צפון במח"ש. 

מלקמו, שעבדה בביטוח הלאומי והעבירה סדנאות לבני נוער יוצאי אתיופיה, היתה בעלת תואר שני ונחשבה לגאוות המשפחה. "היא היתה אשה כל כך טובה, אשת חיל שגידלה כמעט לבדה את ילדיה לאחר גירושיה", סיפר קרוב משפחתה ל"הארץ". "הנבלה הזה, האיש המטורף הזה, פשוט הרס משפחה שלמה ורצח אותה מול הילדים שלה. לא מספיק שרצח אותה, הוא גם רצח את הנפשות שלהם".

לדבריו, לפני שנה מתה אמה של מלקמו, והיא ושבעת אחיה סיימו את שנת האבל באחרונה. "היא תמיד שמה את הילדים והמשפחה לפני כולם, ולפני כשנה היא התחתנה עם הנבלה הזה. מעולם לא עשתה רע לאף אחד, תמיד נתנה מעצמה, אבל אז בא האיש הזה, חסר הלב, ועכשיו המשפחה שלה צריכה להתאבל עוד פעם", אמר קרוב המשפחה. "לא ייאמן ששוטר שאמור להגן על האזרח משתמש בנשק שנתנו לו כדי לרצוח אשה כל כך טובה. זה לא נתפס".

מלקמו. הותירה אחריה שלושה ילדים

בבתי הספר שפירא וריגלר בנתניה, שבהם לימדה מלקמו בעבר מטעם פרויקט "הדרך החדשה", נערכו הבוקר שיחות עם התלמידים. היא העבירה שיעורי תגבור לתלמידים יוצאי אתיופיה והעבירה באופן עצמאי סדנאות על העצמה אישית, חינוך מיני ושילוב עולים. אורי כהן, מנהל בית הספר ריגלר, סיפר הבוקר ל"הארץ" כי התלמידים ואנשי הצוות שהכירו את מלקמו מזועזעים. "יש פה תדהמה בקרב האנשים, מדובר באשה עדינה שכל עיסוקה היה לקרב ולגשר בין תלמידים עולים לבית הספר", אמר. "היא היתה מסורה מאוד לתלמידים. אין לנו מלים".

החשוד, בן 24, ומלקמו, בת 36, לא היו מוכרים לרשויות הרווחה בנתניה. לפי הודעת מד"א, גופת האשה נמצאה כשעליה סימני אלימות קשים. לפי גורמים במשטרה, החשוד התקשר למוקד 100 והודיע כי ירה באשתו.

שוטרים ופרמדיקים מחוץ לזירת הרצח, אתמולצילום: מוטי מילרוד

פרמדיק מד"א אושרי יצחק, שהגיע לביתם של בני הזוג סיפר כי מלקמו היתה מוטלת בכניסה לדירה, עם סימני אלימות קשים בפלג גופה העליון. "ביצענו בדיקות רפואיות ראשוניות בשטח אבל היא היתה ללא סימני חיים", הוסיף. "לא נותר לנו אלא לקבוע את מותה".

גורמים במשטרה תיארו את החשוד כ"בן אדם רגוע, שקט, בחור טוב". הוא החל את שירותו בשירות חובה במשטרה (שח"מ) והמשיך לתפקיד סייר בתחנת קדמה, האחראית על אזור טייבה. לדברי הגורמים מדובר ב"הפתעה גמורה". בהמשך למעצר החשוד דיווחה המשטרה על התקרית למחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) שצפויה לפתוח בחקירת המקרה בחשד לרצח. החקירה הוטלה על חוקרי צוות מרכז של מח"ש בפיקודו של ניצב-משנה איברהים סלמאן. 

על פי נוהלי מח"ש, כאשר אשת שוטר מתלוננת על אלימות או איומים מצד בעלה, נשקו האישי נלקח ממנו למשך חצי שנה ומוחזר רק לאחר התייעצות עם מפקדיו. בין היתר צפויים החוקרים לבדוק אם היו בעבר תלונות נגד החשוד ובמקרה שיימצאו כאלה, מדוע לא נלקח ממנו הנשק.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ