שתי עדויות חדשות נגד דן מרגלית: "תפס אותי בכוח וניסה לנשק אותי"

אחת הנשים סיפרה כי התקרית התרחשה בעת שהעיתונאי הוותיק הסיע אותה לביתה: "אמרתי לו 'מספיק', אבל זה לא עזר". אשת תקשורת שהתארחה ב"ערב חדש" העידה כי הצמיד אותה בכוח לקיר: "לא היה לי לאן לברוח"

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מרגלית בתל אביב, ב-2009
רויטל חובל
רויטל חובל

שתי נשים נוספות סיפרו היום (רביעי) כי העיתונאי דן מרגלית הטריד ואף תקף אותן מינית. זאת, לאחר ש"הארץ" פרסם הבוקר עדויות של חמש נשים על תקיפת או הטרדות מצד מרגלית. אחת הנשים סיפרה כי מרגלית תפס אותה בכוח וניסה לנשק אותה, ואחרת אמרה כי הוא הצמיד אותה בכוח לקיר. מרגלית לא הגיב לעדויות הנוספות.

חמש עיתונאיות ל"הארץ": דן מרגלית הטריד אותנו מינית

נ', שהתראיינה לאילה חסון ברדיו 103FM, סיפרה כי התקרית התרחשה לפני כ-30 שנה, כשמרגלית, שעמו עבדה, הסיע אותה לביתה. "הוא תפס אותי בכוח, חיבק אותי וניסה לנשק אותי. אמרתי לו 'מספיק', אבל זה לא עזר, הוא לא הפסיק", סיפרה. "למרות שלא היה אז MeToo, היה ברור שזה בניגוד לרצוני. זו היתה תחושה שאני לכודה, השתחררתי וברחתי מהאוטו. אחר כך לא דיברנו יותר, והוא התעלם ממני".

האזינו לעדותה של נ' בראיון עם אילה חסון:

באתר וואלה פורסמה עדותה של אשת תקשורת, שסיפרה על תקרית שהתרחשה באמצע שנות ה-80, כשהתארחה בתוכניתו "ערב חדש". "עמדתי מאחורי הקלעים", סיפרה. "הוא הבחין בי וניגש אליי. לפתע הוא הצמיד אותי עם כל הגוף שלו לקיר. לא היה לי לאן לברוח, זו היתה תקיפה מינית. הוא שאל אותי אם אנחנו יכולים לקבוע. הייתי בהלם, עשיתי את עצמי כאילו אני לא שומעת מה הוא מציע לי". בהמשך, לדבריה, "קראו לו והוא עזב ונכנס פנימה". האשה הוסיפה כי חברתה, שעדותה לא פורסמה עד כה, תיארה באוזניה התנהגות דומה מצד מרגלית: "זו היתה בדיוק אותה שיטה".

זמן קצר לאחר עדותה של נ', סיפרה העיתונאית לשעבר חנה קים, על השיקולים בחשיפת סיפורה בפני "הארץ". בראיון לקרן נויבך בכאן ב' אמרה קים כי התקרית עם מרגלית ותקרית נוספת עליה סיפרה - שבה לדבריה חיים רמון ניסה לנשקה בכוח - השפיעו עליה מאוד. "עם דן מרגלית זה היה דבר שהסעיר אותי, הרגשתי חסרת אונים", אמרה, "זו היתה סיטואציה אלימה מבחינתי. משפילה נורא". 

קים אמרה כי שברה את שתיקתה "בעקבות משהו שקראתי בטוויטר של ניר גונטז'. הוא כתב על הטרדה קשה שהוא עבר כנער צעיר". בעקבות זאת, אמרה, "החלטתי שזהו - נגמר, הגיע הזמן להפסיק להיות שתוקה ולדבר. אני לא יכולה למות בלי לספר את הסיפורים האלה".

יחד עם זאת, היא סיפרה שהיה לה קשה לחשוף את סיפורה על מרגלית, "למרות שהמעשה שלו היה חמור הרבה יותר (מזה של רמון). כי הוא בן אדם מבוגר, כי חשבתי על המשפחה שלו". אחד הדברים שהשפיעו על החלטתה, אמרה, היא צביעותו של מרגלית, כלשונה: "איך האיש הזה ממשיך להטיף לנו מי בני האור ומי בני החושך. הוא כאילו תמיד בצד הצודק, גם כשהוא היה בצד של אהוד אולמרט העבריין. הצביעות הזו תמיד הפריעה לי".

דבר נוסף שעודד אותה להיחשף, לדבריה, הוא הקמפיין "לא התלוננתי". "כשקראתי חברים וקולגות שמדברים על זה, זה מאוד עודד אותי", סיפרה. "אמרתי, זו הזדמנות, אם לא עכשיו אז מתי". היא הוסיפה: "אני לא רואה את זה כמלחמת מינים. זו מלחמה בין יחס הוגן לזולת, יחס נורמטיבי לזולת, לבין אלימות. לבין לקחת גוף של אדם זר ולעשות בו מה שאתה רוצה".

לצד קים ונ', חמש נשים נוספות סיפרו על דפוס התנהגות דומה מצד מרגלית. ארבע מהן תיארו תקיפה מינית ואחת הטרדה מילולית. קים ואשה נוספת עברו בדיקת פוליגרף לבקשת "הארץ" ונמצאו דוברות אמת. חברות הכנסת מרב מיכאלי ושלי יחימוביץ (המחנה הציוני) הביעו היום תמיכה פומבית בנשים וכתבו כי הן מאמינות להן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ