העיתונאית אורלי אזולאי בעדות שמינית נגד מרגלית: פתח את הרוכסן וכפה עצמו עליי

כתבת ידיעות אחרונות תיארה תקיפה מינית שביצע בה מרגלית ב-1992, באולפן "פופוליטיקה": "הוא הצמיד אותי לקיר, הוציא את מה שהיה לו שם ושאל למה אני לא רוצה ללטף אותו. הייתי מרוסקת"

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
דן מרגלית, ב-2013
דן מרגלית, ב-2013צילום: תומר אפלבאום
רויטל חובל
רויטל חובל

עיתונאית "ידיעות אחרונות", אורלי אזולאי, העידה הבוקר (חמישי) מעל דפי העיתון כי העיתונאי דן מרגלית תקף אותה מינית באולפן התוכנית "פופוליטיקה" ב-1992. עדותה של אזולאי, בת 65, היא השמינית המתפרסמת ביממה האחרונה נגד העיתונאי הוותיק, זאת לאחר ש"הארץ" פרסם אתמול חמש עדויות על תקיפות או הטרדות מיניות מצד מרגלית.

"כשכבו האורות באולפן, לאחר עוד תוכנית 'פופוליטיקה', סימן לי בידו המגיש, דן מרגלית, שאמתין רגע לפני שאני עוזבת כדי שיוכל לדבר איתי", כתבה אזולאי, כתבת העיתון בוושינגטון, שהיתה אז כתבת ופרשנית פוליטית. "הוא אסף את ניירותיו והלכתי בעקבותיו לאחד החדרים הסמוכים. הוא שחרר את העניבה, הוריד את הז'קט ואמר לי בקול נוזף מעט שהייתי עדינה מדי בתוכנית, לא התפרצתי מספיק... 'תצליפי כשאת מדברת', הוא אמר לי ,'תחשבי שאת רוכבת עירומה על גבר ומצליפה בו חזק בשוטים'. הרגשתי אי־נוחות מהדימוי, וגם צמרמורת קלה, ושתקתי".

"ואז, בעודנו עומדים, הוא הצמיד אותי בכוח לקיר, פתח את רוכסן מכנסיו, הוציא את מה שהיה לו שם וכשהוא חשוף לגמרי ומשמיע קולות מגעילים של גניחה שאל אותי למה אני לא רוצה ללטף לו אותו. ניסיתי להדוף אותו בכל כוחי: הוא היה אז כבד משקל, לא כחוש ומקומט כמו היום, הוא היה מבוגר ממני ביותר מ־15 שנה, והיה חזק ממני פי כמה. אחרי כמה שניות, שנראו לי כמו הנצח, הצלחתי להשתחרר מאחיזתו וברחתי החוצה. באגרסיביות שאינני יודעת מאין שאבתי, ובנחישות שהפיחה בי כוח, הצלחתי למנוע ממנו לבצע את זממו. כשרצתי במסדרון, והוא עדיין חשוף מאחוריי, שמעתי אותו צועק 'ילדה רעה', 'ילדה רעה'. הצעקה הזאת מלווה אותי עד היום".

אתמול פורסמו ב"הארץ" עדויותיהן של חמש נשים, עיתונאיות שהכיר מרגלית על רקע מקצועי, אשר טוענות כי הטריד או תקף אותן מינית בכלי התקשורת שעבד בהם. מרגלית מסר בתגובה לפרסום כי "אין ממש בטענות באשר לאירועים שנטען כי התרחשו לפני יותר מ-30 שנים. אין בכוונתי להקדיש את שארית שנותיי לוויכוח חסר כל סיכוי בעת הזאת ובאווירה הרווחת".

לאחר הפרסום, שתי נשים נוספות סיפרו כי מרגלית הטריד ותקף אותן מינית. אחת מהן סיפרה בראיון לאילה חסון ברדיו 103FM כי מרגלית תפס אותה בכוח וניסה לנשק אותה. העדות הנוספת פורסמה באתר "וואלה", ובה סיפרה אשת תקשורת כי הצמיד אותה בכוח לקיר כאשר התארחה בתוכניתו "ערב חדש" באמצע שנות ה-80. "לא היה לי לאן לברוח, זו היתה תקיפה מינית", סיפרה. מרגלית לא הגיב לעדויות הנוספות.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ