רויטל חובל
רויטל חובל

העיתונאי דן מרגלית, שתחקיר "הארץ" חשף עדויות כי הטריד מינית חמש עיתונאיות, כתב היום בטוויטר כי הוא מסיים את עבודתו ב"הארץ". מרגלית כתב: "לאור הסערה שקמה החלטתי להשעות עצמי מפעילותי העיתונאית".

אתמול בבוקר פורסמו ב"הארץ" עדויותיהן של חמש נשים, עיתונאיות שהכיר מרגלית על רקע מקצועי, אשר טוענות כי הטריד או תקף אותן מינית בכלי התקשורת שעבד בהם. מרגלית מסר בתגובה לפרסום כי "אין ממש בטענות באשר לאירועים שנטען כי התרחשו לפני יותר מ-30 שנים. אין בכוונתי להקדיש את שארית שנותיי לוויכוח חסר כל סיכוי בעת הזאת ובאווירה הרווחת".

אחרי הפרסום סיפרו שלוש נשים נוספות כי מרגלית הטריד אותן מינית. עיתונאית "ידיעות אחרונות" אורלי אזולאי העידה הבוקר (חמישי) מעל דפי העיתון כי מרגלית תקף אותה מינית באולפן התוכנית "פופוליטיקה" ב-1992. "הוא הצמיד אותי בכוח לקיר, פתח את רוכסן מכנסיו, הוציא את מה שהיה לו שם וכשהוא חשוף לגמרי ומשמיע קולות מגעילים של גניחה שאל אותי למה אני לא רוצה ללטף לו אותו", כתבה אזולאי.

אשה נוספת סיפרה אתמול בראיון לאילה חסון ברדיו 103FM כי מרגלית תפס אותה בכוח וניסה לנשק אותה. עדותה של אשת תקשורת אחרת פורסמה אתמול באתר "וואלה", ובה סיפרה כי הצמיד אותה בכוח לקיר כאשר התארחה בתוכניתו "ערב חדש" באמצע שנות ה-80. "לא היה לי לאן לברוח, זו היתה תקיפה מינית", סיפרה. מרגלית לא הגיב לשלוש העדויות הנוספות שפורסמו לאחר תחקיר "הארץ".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ