שני שוטרים צבאיים מואשמים בביצוע מעשים מגונים בפלסטיניות במחסום

לפי כתב האישום, במשך חצי שנה נהגו השניים לשדוד נשים בזמן הבידוק במחסום קלנדיה. עוד נטען כי השניים פעלו ממניעים גזעניים. סנגוריהם: אנו משוכנעים שהתיק יסתיים באופן שונה

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מחסום קלנדיה
מחסום קלנדיהצילום: אמיל סלמן
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

שני שוטרים צבאיים מואשמים כי ביצעו מעשים מגונים בנשים פלסטיניות ושדדו את כספן בזמן ששירתו במחסום קלנדיה שבגדה. לפי כתב האישום החמור שהוגש אתמול לבית הדין הצבאי המחוזי ביפו, השניים נאשמים גם בניסיון שוד, בשימוש לרעה בתפקידם ובעבירות נוספות, שביצעו בחצי השנה האחרונה.

השניים, כך עולה מכתב האישום, תכננו מבעוד מועד לשדוד נשים פלסטיניות במחסום, ודאגו להתייצב בו כאשר עברו נשים מבוגרות יותר, בהנחה שלא יתלוננו על מעשיהם. עוד עולה מכתב האישום כי השניים נהגו להעביר את חפציהן של אותן נשים, בשנות ה–50 לחייהן, במתקן שיקוף כדי לראות אם יש ברשותן כסף. כאשר הבחינו בכסף, נהגו השניים לגנוב סכומים של עד מאה שקלים לכל אחד, כדי לא למשוך תשומת לב. בסך הכל, בזמן שירותם שדדו השניים מנשים פלסטיניות 1,600 שקלים.

כתב האישום מייחס לשניים גם ניסיון שוד של עשרות נשים פלסטיניות, כשהיו מוצבים בקלנדיה. בשניים מהמקרים מדובר בתיירות שהזדמנו למקום. לפי כתב האישום, לאחר שגנבו את הכסף נהגו השניים להכניס נשים פלסטיניות לחדר צדדי ומרוחק ובו דרשו מהן לפשוט את בגדיהן. כאשר הפלסטיניות דרשו בדיקה של חיילת, נהג אחד מהם לצאת מהחדר ולחזור לאחר כמה דקות ולהודיע שהחיילת לא נמצאת.

באותו חדר, כך לפי כתב האישום, היו השניים נוגעים באיבריהן של הנשים תוך כדי הגעה לסיפוק מיני. בכל המקרים דאגו השניים לבצע את המעשים במקום שבו לא ניתן יהיה לתעד אותם באמצעות המצלמות במחסום. מכתב האישום עולה כי השניים נתפסו כששוטר הבחין במעשיהם והחליט לדווח על כך לצבא.

בפרקליטות הצבאית מייחסים לשניים מניעים גזעניים. "השניים עשו שימוש לרעה בכוח משרתם, השתמשו לרעה בסמכותם, ועשו מעשה הפוגע בזכויות אחרים, ממניע גזעני", נטען בכתב האישום על ידי הפרקליטות הצבאית.

רס"ן מירב הרשקוביץ־יצחקי וסרן איתי המר, המייצגים את אחד השוטרים הצבאיים מטעם הסנגוריה הצבאית, מסרו: "אנו משוכנעים שהתיק יסתיים באופן שונה מכפי שמייחס לו כתב האישום".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ