גבר הורשע בתקיפה מינית של שלושה אחים במשך שנים

לפי פסק הדין, שלומי כהן סייע כלכלית לילדים שגרו לידו בגוש קטיף ואירח אותם בביתו. בתחילה התלוננו נגדו שישה מילדי המשפחה, אך במקרה של שניים נקבע שחלה התיישנות ואח נוסף התאבד

אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלמוג בן זכרי

בית המשפט המחוזי בבאר שבע הרשיע היום (שני) את שלומי כהן, בן 42 מההתנחלות מבוא חורון, בשורה של עבירות מין נגד שלושה ילדים בני אותה משפחה. לפי פסק הדין, בין 1996 ל-2009 כהן ביצע מעשי סדום, מעשים מגונים, ניסיונות אינוס ועבירות מין נוספות בחמישה אחים ואחיות, אך במקרה של שניים מהם חלה התיישנות. בכתב האישום המקורי, שהוגש ב-2015, הופיע אח נוסף שבו כהן ביצע לכאורה עבירות מין, אך הוא התאבד מאוחר יותר בעת שירותו בצבא, והעבירות נגדו הוסרו מכתב האישום.

כהן החל לתקוף מינית את הילדים, שני בנים ושלוש בנות, בעת שגר בסמוך אליהם בגוש קטיף. הוא סייע להם כלכלית, אירח אותם בביתו, עזר להם בשיעורי הבית, לימד אותם לנגן על כלי נגינה שונים, לקח אותם לים, ואירח אותם בביתו בחופשות. לאחר ההתנתקות המשיך לתקוף אותם מינית בביתם החדש ובסמוך לביתו בשפלה.

שנים מאוחר יותר הם קראו על כך שכהן הואשם בביצוע עבירות מין בקטין אחר. בהמשך הורשע באותה פרשה, ונידון ל-44 חודשי מאסר בפועל. בעקבות פרסום הכתבה הם פנו למשטרת אשקלון והגישו נגד כהן תלונה.

הרכב השופטים קבע בהכרעת הדין כי "הפעולות שעשה הנאשם בנפגעים קטנים, ההסללה וההרגלה, שהגיעו כמעט לכלל שעבוד, הביאו את הנפגעים למצב בו גם לאחר גיל 14 לא היו מסוגלים להסכים או לא להסכים למעשים מיניים, בוודאי שלא הסכמה 'חופשית'. זאת מכיוון שהנאשם שלל מהם עוד בטרם הבשילו והשלימו את גיל ההתבגרות את האפשרות המוחשית לפתח חירות מינית של ממש".

עו"ד רותם יוחנני-הר ציון מפרקליטות מחוז דרום אמרה ש"הנאשם ניצל את גילם הרך של המתלוננים. בית המשפט קיבל את עמדת הפרקליטות, נתן אמון מלא במתלוננים, והרשיע את הנאשם בביצוע עבירות מין רבות". "התקשורת חרצה את דינו עוד לפני שהתחיל המשפט" אמרה אמו של כהן.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ