התובע הראשי בתיק 512: הנאשם שנעדר נמלט ככל הנראה לחו"ל

גולן אביטן, ששוחרר ב-2016 למעצר בית, נעלם לפני כשבועיים לאחר שלדבריו יצא לביקור אצל רופא שיניים. סנגורו אמר שאינו יודע היכן הוא: "מכשיר הטלפון שלו אוכן בחולות ניצנים, מקום לא סימפטי"

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יצחק אברג'יל בבית המשפט, ב-2017
רויטל חובל
רויטל חובל

התובע הראשי בתיק 512, עורך הדין נסים מירום, הודיע היום (שלישי) לבית המשפט המחוזי בתל אביב כי המשטרה חושדת כי אחד הנאשמים, גולן אביטן, נמלט לחו"ל. אביטן, הנחשב מקורב לראש ארגון הפשע יצחק אברג'יל, נעדר מזה כשבועיים. הוא סיפר למשפחתו לפני היעלמותו כי הוא יוצא לביקור אצל רופא שיניים. בעקבות הדברים הוצא צו הבאה נגד אביטן, כך שאם יימצא יובא מיד בפני בית המשפט, שהורה על הקפאת ההליכים נגדו. 

אביטן שוחרר לפני שנתיים למעצר בית בפיקוח אזיק אלקטרוני בביתו שבגן יבנה. המשטרה חוקרת אפשרות שהיעלמותו היא ביטוי ללחץ שחש מהתקדמות המשפט בפרשה. "נבחנות אפשרויות שונות להיעדרותו של אביטן", אמר היום מירום. "על פי כל האינדיקציות החקירתיות זה עולה כדי בריחה מהליכי בית המשפט לחו"ל. זה מה שאני יכול להגיד, לא מעבר". 

סנגורו יורם שפטל אמר בדיון כי הוא אינו יודע היכן אביטן. לדבריו, "אין לי צל צלו של מושג איפה מרשי. לא רק אני לא יודע, איש לא יודע. מה שאני כן יודע הוא שהטלפון אוכן בפעם האחרונה בחולות ניצנים, שזה מקום מאד לא סימפטי. זה היה ביום שהוא יצא כדין מביתו עם מפקח. הוא היה אמור לחזור בשמונה בערב. בשש וחצי בערב אוכן מכשיר הטלפון שלו בחולות ניצנים". מאז נעלמו עקבותיו והיחידה הארצית לפשיעה בינלאומית במשטרה פתחה בחקירה. בצו לאישור חיפוש בביתו של אביטן נכתב כי החשד הוא שנמלט מהארץ.

אביטן נאשם במעורבות ברצח במסגרת שני ניסיונות התנקשות בעבריין זאב רוזנשטיין בשנת 2003 ברחוב יהודה הלוי בתל אביב ובגני התערוכה בעיר. לפי כתב האישום, אביטן היה זה שסיפק את השלטים להפעלת מטעני החבלה בשני המקרים, שגבו את חייהם של שלושה בני אדם והותירו יותר מ-30 פצועים. בשנת 2015 הוגש נגדו כתב אישום, המייחס לו עבירות של רצח וניסיון רצח, יחד עם אברג'יל וחברים אחרים בארגון. 

בחודש יוני האחרון ניהלו הנאשמים במשפט גישור פלילי מול הפרקליטות כדי להביא להסדר טיעון. לפי ההסדר שהוצע לאביטן, הוא היה אמור לרצות שמונה שנות מאסר. מבין הנאשמים, אביטן ואבי רוחן היו היחידים שסירבו להסדר. בסופו של דבר הסכים אביטן להסדר הטיעון, אך בשלב זה התביעה כבר משכה את הצעתה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ