הנהג שהקליט את יאיר נתניהו מחוץ למועדון חשפנות התנצל והתביעה נגדו נדחתה

חברת מודיעין אזרחי תבעה פיצוי מרועי רוזן, שתיעד את בנו של רה"מ משוחח עם חבריו, בטענה להפרת הסכם העסקתו. לאחר שלקח אחריות בפני בית הדין לעבודה, התביעה נדחתה

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר נתניהו, ביוני האחרון
יאיר נתניהו, ביוני האחרוןצילום: תומר אפלבאום

רועי רוזן, הנהג המאבטח במעון ראש הממשלה שהקליט את יאיר נתניהו, הודיע אתמול (רביעי) לבית הדין לעבודה כי הוא מקבל אחריות על הפרת ההסכם העסקתו בחברת "מודיעין אזרחי" ומתנצל. עורך דינו של רוזן, דרור ארד-איילון, הודיע לבית הדין האזורי בירושלים כי הגיע להסדר חסוי עם החברה, שתבעה ממנו פיצוי בעקבות פרסום ההקלטה בינואר האחרון. מלבד ההתנצלות וקבלת האחריות לא נמסרו פרטים נוספים. בעקבות ההודעה, הודיע השופט כי התביעה נדחתה.

מודיעין אזרחי תבעה את רוזן בחודש מארס האחרון, חודשיים לאחר פרסום ההקלטה של נתניהו בנסיעה בבילוי לילי בתל אביב ביולי 2015. בנו של ראש הממשלה נשמע משוחח עם שניים מחבריו על מועדון חשפנות ועל מתווה הגז. אחד החברים היה בנו של טייקון הגז קובי מימון. החברה דרשה מרוזן פיצוי בסך 250 אלף שקל בגין הפרת חובת הסודיות שעליה חתם בחוזה ההעסקה שלו.

האזינו להקלטת השיחה של יאיר נתניהו

לפי התביעה, רוזן עבד בחברה בין יולי 2014 לפברואר 2016, ועם קליטתו הוא עבר סיווג בטחוני. עוד צוין כי הוא בעל רישיון חוקר פרטי ואף עבד ככזה לפני העסקתו בחברה. בתחילה עבד רוזן בשמירה ואבטחת בתי שרים ובכירים ובהמשך הוצב כנהג מבצעי במשרד ראש הממשלה.

בכתב התביעה נטען כי "במעשיו החמורים של הנתבע הוא הפר את החובות הבסיסיים החלים עליו כעובד וכעובד לשעבר, ובעיקר חובות האמון, תום הלב והסודיות הנתבע מעל בתפקידו בצורה החמורה ביותר בכך שהביא, עבור בצע כסף, לפרסום בציבור של שיחה פרטית של מר יאיר נתניהו עם חבריו ובכך לא רק שגרם לתובעת לנזקים אדירים אלא אף גרם לשרי הממשלה לשקול לוותר על אבטחתם כדי שתישמר פרטיותם".

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ