הפרקליטות דנה בראיה החדשה בפרשת תאיר ראדה: "נמתין לחוות הדעת המלאה"

בפגישה נכחו נציגים מהפרקליטות ומהמשטרה, שדנו בבדיקות שערך המכון לרפואה משפטית. בשבוע שעבר פורסם כי שערה שנמצאה על גופתה של ראדה מתאימה לבן הזוג של הצעירה שנטען כי הודתה ברצח

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רומן זדורוב, ב-2015
רומן זדורוב, ב-2015צילום: דודי ועקנין

פרקליטות המדינה דנה היום (ראשון) בראיה החדשה בפרשת רצח תאיר ראדה. בדיון השתתפו שני משנים לפרקליט המדינה, מנהל המחלקה הפלילית בפרקליטות, ראש אח"מ במשטרה ונציגי אגף החקירות והמודיעין מחטיבת הזיהוי הפלילי במשטרה. הם סיכמו כי ימתינו לקבלת חוות הדעת המלאה של המכון, "על מנת שניתן יהיה לבצע בחינה מעמיקה של הממצאים המלאים, להבין את משמעותם הראייתית ולהחליט על פעולות נוספות ככל שיהיה בכך צורך".

לפי הודעת הפרקליטות, בפגישה דנו הגורמים במשמעות הבדיקה. "הישיבה עסקה בהערכת הממצאים הראשוניים של הבדיקה המיטוכונדריאלית, כפי שנמסרו על ידי המכון לרפואה משפטית בעל פה לפני מספר ימים", נמסר, "וכן בתוצאות הבדיקה הנוספת שנערכה ביוזמת המכון ביום שישי האחרון עם מומחה ישראלי מוביל בתחום, אשר השווה את הממצאים למאגר ישראלי".

תאיר ראדהצילום: דרור ארצי - ג'יני

ביום חמישי פורסם כי שערה שנמצאה על תאיר ראדה מתאימה לדנ"א של א"ח, שטען בעבר כי בת זוגו לשעבר, א"ק, רצחה את ראדה בקצרין ב-2006. המכון לרפואה משפטית הודיע על ההתאמה לסנגורו של רומן זדורוב, שהורשע ברצח, ולפרקליטות המדינה. במכון הסבירו כי השערה הושוותה למאגר של 26 אלף שושלות דנ"א ונמצאה התאמה לשושלת של א"ח, שהיא שושלת קטנה ונדירה. בסוף השבוע התייעצו במכון עם מומחה לגנטיקה, שאמר שלכל היותר מדובר באלפי אנשים.

עד היום לא היתה אף ראיה פורנזית הקושרת את זדורוב לזירה. 12 שנה חלפו מאז הרצח, ואנשי המז"פ והמכון לרפואה משפטית לא הצליחו לזהות אף אדם שנכח בזירה, מלבד ראדה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ