ניצב בדימוס משה אדרי הוא מועמדו של השר ארדן לתפקיד המפכ"ל

אדרי, מנכ"ל המשרד לביטחון פנים, צפוי להחליף את אלשיך בחודש הבא, כפוף לאישור הממשלה. הבוקר אישר היועמ"ש להמשיך בהליך המינוי, חרף מידע שקיבל מהמשטרה נגד אדרי וניצב יורם הלוי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אדרי והשר ארדן, ב-2015. התקרבו בחודשים האחרונים
אדרי והשר ארדן, ב-2015. התקרבו בחודשים האחרוניםצילום: מרק ישראל סלם

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן הודיע היום (שישי) כי ניצב בדימוס משה (צ'יקו) אדרי הוא מועמדו לשמש כמפכ"ל המשטרה הבא. שמו של אדרי, המשמש כיום כמנכ"ל המשרד לביטחון פנים, יוגש על ידי ארדן לוועדה לאישור מינויי בכירים. לפי התכנון, אדרי ייכנס לתפקידו בדצמבר הקרוב לאחר תקופת חפיפה קצרה עם רוני אלשיך, שיסיים קדנציה בת שלוש שנים. 

בהודעה מטעם ארדן נמסר כי "ניצב בדימוס משה אדרי ניחן ביכולות פיקודיות מרשימות ומוכחות עם נסיון רב-שנים במגוון גדול של תפקידים במשטרת ישראל ובבקיאות רבה באתגרים העומדים בפני המשטרה בשנים הבאות. כל אלה עושים אותו למועמד המתאים ביותר". לדברי ארדן, "אדרי הציג בפניי תכניות מרשימות להתמודדות עם אתגרי המשטרה המרכזיים בהתאם למדיניותי, ואני בטוח שכישוריו וניסיונו הייחודי יאפשרו לו לעמוד במשימות הרבות ולהביא לחיזוק אמון הציבור במשטרת ישראל".

ארדן, אדרי ואלשיך בשנה שעברהצילום: מוטי מילרוד

דוברות המשטרה מסרה כי היא מברכת את אדרי וכי המפכ"ל אלשיך "הודיע שיסייע לו ככל שיידרש כדי לאפשר לו כניסה חלקה לטובת אזרחי מדינת ישראל, שוטרי הארגון וקציניו". ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר "אני מברך על המינוי של צ'יקו אדרי לתפקיד מפכ"ל המשטרה. זהו מינוי ראוי, אדרי הוא קצין טוב ומנוסה".

>>> מרצח שירה בנקי ועד הקשרים לישראל ביתנו: מיהו מפכ"ל המשטרה המיועד?

ניצב יורם הלוי וניצב דוד ביתן, המועמדים הנוספיםצילום: אוליבייה פיטוסי

הבוקר הודיע היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, כי אין מניעה להמשיך בהליך מינוי המפכ"ל הבא, חרף המסמך שקיבל מהמשטרה בנוגע לשניים מהמועמדים להחליף את רוני אלשיך - אדרי וניצב יורם הלוי, מפקד מחוז ירושלים, שנחשב עד היום למועמד המוביל לתפקיד. הידיעה על המסמך ועל העברתו פורסמה אתמול בחברת החדשות.

הערב פורסם בחברת החדשות כי במסמך שהעבירה המשטרה למנדלבליט נכתב כי לניצב אדרי היה פקוד שנטען שנהג להתרועע עם אחד מבני משפחת הפשע מוסלי, וכשאדרי שמע על כך, הוא פעל לטייח את המידע. לפי הדיווח בחברת החדשות, הנושא נבדק והתברר כי ההאשמות מופרכות: אדרי מינה קצין בודק לפרשה, הקצין החשוד התנדב לעבור בדיקת פוליגרף והתוצאה היתה שהוא דובר אמת.

אדרי והלוי בטקס החלפת מפקד מחוז ירושלים, ב-2016צילום: אמיל סלמן

הבחירה באדרי צפויה להביא לפרישתו מהמשטרה של הלוי, לאחר שגם בהתמודדות ב-2015 לא נבחר חרף ניסיונו הרב. ארדן אמור להכריז בקרוב על מועמד לנציב שב"ס, 
עקב פרישתה של הנציבה הנוכחית, עפרה קלינגר. ארדן היה מעדיף להביא לתפקיד ניצב במשטרה, וייתכן שיציע את התפקיד להלוי.

אדרי, בן 51, שימש בתפקידו האחרון מפקד מחוז תל אביב עד שעזב בפברואר את המשטרה. קודם לכן שימש בתפקידי מפתח במחוז, בהם מפקד מרחב יפתח וירקון. לאחר מכן מונה לניצב והיה למפקד אגף התנועה ומפקד מחוז ירושלים בתחילת גל הטרור. זמן קצר לאחר פרישתו מהמשטרה מונה לבקשת ארדן לשמש כמנכ"ל המשרד ביטחון פנים, לאחר שבמשך שנה לא היה מנהל קבוע. במהלך החודשים האחרונים התקרבו אדרי וארדן מאוד, דבר שהיה מניע מרכזי למינויו לתפקיד המפכ"ל.

ראש הממשלה בנימין נתניהו, השוהה כעת בבולגריה, בירך על ההודעה במסיבת עיתונאים שערך אחר הצהריים והתייחס למינויו של אדרי כעובדה מוגמרת. "אני מברך על המינוי של צ'יקו אדרי לתפקיד מפכ"ל המשטרה. זהו מינוי ראוי, אדרי הוא קצין טוב ומנוסה", אמר לכתבים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ