חייל צה"ל ירה בשני בני אדם - כשבועיים לאחר שנשקו הוחרם בשל התפרעות

החייל, תושב היישוב פסוטה, תקף בגרזן שלושה בני אדם נוספים, לאחר שבתקרית הקודמת שבר באמצעות נשקו חלונות של כלי רכב. צה"ל: החייל יצא עם נשק בגלל תקלה בהעברת מידע

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעה שפיגל
נעה שפיגל

חייל צה"ל מפסוטה ירה בשניים מתושבי היישוב ותקף שלושה אחרים בגרזן - כשבועיים לאחר שהשתולל ושבר בעזרת נשקו חלונות של כלי רכב. החמישה נפצעו באורח קל וטופלו במרכז הרפואי לגליל בנהריה. בעקבות התקרית הקודמת החרימה המשטרה הצבאית את נשקו של החייל, המשרת ביחידת חי"ר, והוא עוכב לחקירה שבסיומה שוחרר. לשאלה מדוע הוחזר הנשק ואושר לו לקחת אותו לביתו השיבו בדובר צה"ל כי מדובר בתקלה.

מהמשטרה נמסר כי "שוטרים שהוזנקו למקום תפסו את הנשק ועצרו את אמו וחברו של החשוד במעורבות באירועים. לפנות בוקר התייצב החייל החשוד בתחנת המשטרה ונעצר". הערב הוארך מעצרו של החייל עד יום רביעי. מעצרו של החבר הוארך ביום אחד, ואמו של החייל שוחררה והורחקה מפסוטה.

ראש מועצת פסוטה, אדגאר דכואר, סיפר ל"הארץ" כי בתקופת מערכת הבחירות המקומיות היו החייל ואמו מעורבים בהתכתבויות סוערות ברשתות החברתיות. "אני לא יודע איך נוצר מצב שבחור שעושה נזק במזיד ומאיים בפייסבוק משתחרר ככה", אמר. "הוא מסתובב ביישוב שלו ויורה כאילו אין דין ואין דיין". היום התכנסה מועצת פסוטה לישיבה שבסופה פרסמה הצהרה שנועדה להרגיע את הרוחות ביישוב. "זה כפר שקט, אנחנו לא רגילים לתופעות כאלה", הוסיף דכואר.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "הנושא יתוחקר לעומקו ויטופל על ידי המפקדים בהתאם לממצאיו. מבירור ראשוני עולה כי מדובר בתקלה בהעברת מידע במעבר בין יחידות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ