ח"כ לשעבר גטאס עתר לבית המשפט המחוזי בדרישה להעבירו לכלא אחר

גטאס, שהורשע בהברחת טלפונים לאסירים ומרצה את עונשו בכלא נפחא, טוען כי תנאי הכליאה והשירותים מסבים לו סבל פיזי ומקשים על מצבו הבריאותי. שב"ס דחה את פניותיה של עורכת דינו

אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גטאס בדרכו לכלא גלבוע, ב-2017
גטאס בדרכו לכלא גלבוע, ב-2017צילום: גיל אליהו

חבר הכנסת לשעבר באסל גטאס, המרצה עונש מאסר בגין הכנסת טלפונים ניידים לאסירים בכלא, עתר הבוקר (ראשון) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע בבקשה להעבירו מכלא נפחא למוסד כליאה אחר. לדברי גטאס, הסובל מבעיות רפואיות, התנאים בנפחא לא מתאימים למצבו הבריאותי. גטאס נימק את בקשתו בין היתר בצפיפות בכלא ובקושי להשתמש בבית השימוש בנפחא, בהם אין אסלות כך שהאסירים נדרשים לשבת בכריעה. 

חבר הכנסת לשעבר מהרשימה המשותפת נדון ל-24 חודשי מאסר בגין העברת מכתב, הכנסה והעברה של טלפונים, מתן אמצעים לביצוע מעשה טרור ומרמה והפרת אמונים. הוא החל לרצות את עונשו ביולי אשתקד בבית הכלא גלבוע בצפון, שם לדבריו זכה לתנאים הולמים המותאמים למצבו. אולם, בנובמבר הועבר לכלא רמון בסמוך למצפה רמון. זמן קצר אחר העברתו עורכת הדין המייצגת את גטאס, עביר בכר, התלוננה על התנאים הקשים בכלא, שאינם מתאימים למצבו הבריאותי של חבר הכנסת לשעבר. בהמשך, ולאחר התלונות, הועבר גטאס לכלא הדרים בשרון. 

גטאס בבית המשפט בבאר שבע, ב-2017צילום: אליהו הרשקוביץ

לפני כחודש שוב הועבר גטאס, הפעם לכלא נפחא הצמוד לכלא רמון. בעקבות ההעברה הגיש גטאס עתירה נגד שירותי בתי הסוהר, בטענה שהתנאים בכלא, הצפיפות ושירותי הכריעה גורמים לו סבל פיזי. במענה למכתביה של עו"ד בכר, דחה שב"ס את טענותיה בנוגע לתנאי השירותים ובנוגע לצפיפות. כמו כן, לפי שב"ס בתאים בכלא ישנם בין שמונה לעשרה אסירים וגטאס נמצא בתא עם כמות האסירים הקטנה ביותר. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ