אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

בית משפט השלום בבאר שבע גזר היום (שלישי) 18 חודשי מאסר על תושב שגב שלום שהורשע בירי לאוויר ביישובו באפריל שעבר, במהלך טקס מקדים לחתונה. אחמד אל-גרגאוי, בן 27, הודה במעשה במסגרת הסדר טיעון, ומלבד המאסר ישלם גם קנס של 10,000 שקלים. 

אל-גרגאוי נעצר לאחר שסרטונים מהטקס הופצו ברשת ובכלי התקשורת. בסרטונים נראים אנשים נוספים שירו במהלך החגיגה, אך המשטרה לא הצליחה להגיע אליהם ולהעמידם לדין. זו ההרשעה הרביעית של אל-גרגאוי בעבירות נשק, ולכן נוספו ל-13 חודשי המאסר שנגזרו עליו היום עוד חמישה חודשים שנגזרו לו על תנאי בעבירה קודמת. לפי כתב האישום שהוגש נגדו, במהלך הטקס שקדם לחתונה הוא ירה באקדח כמה פעמים בתוך רחבת ריקודים שהיתה באולם.

תחילה כפר אל-גרגאוי בטענות נגדו, בנימוק שלא היה אחראי לירי. המשטרה אף נתקלה בקושי ראייתי בבואה להוכיח זאת. לדברי נציג חטיבת התביעות המשטרתית, שהגישה את כתב האישום, זו הסיבה להסדר הטיעון שהושג עמו. השופט יובל ליבדרו ציין כי ההסדר אכן מקל עם אל-גרגאוי, אך החליט לאמצו.

באפריל תועדו מקרי ירי נוספים באירועים בחברה הערבית בדרום. באחד הסרטונים שהופצו נראו כמה כלי רכב מגיעים לצומת אוהלים בנגב, כאשר ג'יפ מסוג מיצובישי עולה על אי-תנועה ואחד הנוסעים יורה באוויר כשפניו מוסתרות. בסרטונים נוספים מאותו חודש נראו אנשים רבים יוצאים מג'יפ מסוג טויוטה ויורים באוויר, לעיתים בפנים חשופות. פרסום סרטוני הירי במסגרת תיעוד חתונות באזור הוביל לביקורת על הישנות התופעה בחברה הערבית, אך בדואים ופעילים חברתיים אמרו כי המנהג הפך תופעה שולית בעקבות מאמץ מתמשך למגר אותו.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ