יאיר נתניהו תובע מיליון שקל מהנהג שהקליט אותו משוחח מחוץ למועדון חשפנות

בתביעה שהגיש בנו של רה"מ נטען כי הוא אינו איש ציבור, וכי הקלטת דבריו פגעה בפרטיותו, הכפישה את שמו והיתה האזנת סתר אסורה. בחודש שעבר התנצל הנהג בפני החברה שהעסיקה אותו

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר נתניהו בדיון מקדמי בתביעת דיבה שהגיש נגד אדם שכתב נגדו פוסטים בפייסבוק, ביוני
יאיר נתניהו בדיון מקדמי בתביעת דיבה שהגיש נגד אדם שכתב נגדו פוסטים בפייסבוק, ביוניצילום: תומר אפלבאום

יאיר נתניהו הגיש היום (ראשון) תביעה לבית משפט השלום בתל אביב נגד רועי רוזן, לשעבר נהג במעון ראש הממשלה, שהקליט את השיחה שבו נשמע משוחח עם שניים מחבריו על מועדון חשפנות ועל מתווה הגז. בתביעה דורש בנו של ראש הממשלה פיצוי בסך מיליון שקלים בגין פגיעה בפרטיות, הכפשת שמו ולטענתו, האזנת סתר אסורה.

בתביעה, שהוגשה על ידי עורך הדין עמית חדד, נכתב כי "התובע אינו איש ציבור והוא מעולם לא בחר לעצמו תפקיד הכרוך באובדן הפרטיות והאלמוניות. התובע הוא אדם פרטי לחלוטין, אשר תפקידו של אביו מחייב אותו להקריב קורבנות אישיים. בנסיבות ייחודיות אלה, חובת הסודיות והאמונים שחבים הגורמים הנותנים את השירותים לתובע מתעצמת בעשרות מונים. גורמים אלה חייבים לעשות כל שביכולתם כדי להקנות לתובע תחושת ביטחון ולאפשר לו להתנהל באופן טבעי, כפי שהיה נוהג לולא היו לצדו".

האזינו להקלטת השיחה של יאיר נתניהו

בתביעה נטען כי הפרת חובת הסודיות פגעה פגישה קשה בנתניהו, ו"גם באינטרס של כלל הציבור הישראלי". עוד נכתב כי "אובדן האמון במעטפת השירותים שמספקת מדינת ישראל מצד מי שזקוקים לשירותים אלה מתוקף תפקידם, עשוי להוביל לפגיעה קשה בביטחון המדינה, והדברים ברורים מעצמם". 

מדובר בתביעה השלישית שהגיש יאיר נתניהו בגין לשון הרע. לתביעה הנוכחית קדמו תביעה שהגיש נגד הפעיל החברתי אייבי בנימין ותביעה נוספת שהגיש כנגד התביעה של עמותת מולד

זו התביעה השנייה שמוגשת נגד רוזן. הראשונה הוגשה על ידי החברה שהעסיקה אותו, "מודיעין אזרחי", בגין הפרת חוזה ההעסקה איתו. בחודש שעבר פורסם ב"הארץ" כי התביעה הסתיימה בפשרה. עורך דינו, דרור ארד-איילון הודיע לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים כי הגיע להסדר חסוי עם החברה, לאחר שרוזן התנצל וקיבל אחריות. החברה דרשה מרוזן פיצוי בסך 250 אלף שקל בגין הפרת חובת הסודיות שעליה חתם בחוזה ההעסקה שלו, בעקבות פרסום ההקלטה בינואר האחרון. מלבד ההתנצלות וקבלת האחריות לא נמסרו פרטים נוספים. בעקבות הפשרה, הודיע השופט כי התביעה נדחתה.

התמלול המלא של הקלטת נתניהו

בתביעת נתניהו נכתב כי רוזן הקליט שיחה שלו ושל חבריו בנסיעה בבילוי לילי בתל אביב ב-31 ביולי 2015. "באותו ערב, לאחר שהתובע שתה מספר משקאות אלכוהוליים, נערכה שיחה אישית בין התובע לבין חבריו בנושאים שונים, שכללה, בין היתר, התייחסות למידע פרטי הנוגע לצנעת חייו של הנתבע", נכתב. "הנתבע (רוזן) שמע את השיחה שנערכה בין התובע לבין חבריו, שכן כאמור, מתוקף תפקידו התלווה לתובע, אך לא היה צד לה". לדבריו, לאחר הפרסום בינואר האחרון בחברת החדשות, שזכה להדים גם בתקשורת זרה, גילה כי רוזן ניסה למכור את הקלטת.

בכתב התביעה נכתב: "התובע יטען, כי מסירת ההקלטה לפרסום עולה כדי לשון הרע, שכן ההקלטה פגעה בשמו הטוב של הנתבע; גרמה לביזויו והפכה אותו מוקד לשנאה וללעג מצד מיליוני אנשים, ודי להתבונן בתגובות רוויות השנאה של הציבור באתרי החדשות באינטרנט, כדי להיווכח בדברים".

עוד נכתב: כי "אין ולא יכול להיות ספק, כי שיחה אישית שמנהל אדם עם חבריו הקרובים, נמצאת בגרעינה של הזכות לפרטיות. הנתבע רמס את פרטיות התובע ברגל גסה, בכך שהקליט את שיחתו ומכר אותה לגוף תקשורת; בכך שביצע האזנת סתר אסורה; ובכך שהפר את חובת הסודיות שחלה עליו".

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ