עוד ניסיון לסגור את תיק המעונות ללא משפט: שרה נתניהו תשתתף בגישור

ההסכמה מגיעה לאחר מו"מ שהתנהל בין סנגוריה של נתניהו לבין היועמ"ש. מנדלבליט דרש שתודה באישומים כדי לסגור את התיק מחוץ לבית המשפט – תנאי שהיא מסרבת לו עד היום. לכן, הצדדים ספקנים שתהיה פשרה

רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרה נתניהו בבית משפט השלום בירושלים, באוקטובר
רויטל חובל

הפרקליטות וסנגוריהם של שרה נתניהו וסמנכ"ל משרד ראש הממשלה המושעה עזרא סיידוף הודיעו היום (חמישי) לנשיא בית משפט השלום בירושלים, אביטל חן, כי הם נענים בחיוב להצעתו לקיים הליך גישור בניסיון לסיים את תיק המעונות בפשרה. הגישור יתנהל בנפרד בפני סגן הנשיא מרדכי כדורי, ובמקביל נקבע דיון נוסף בתיק בפני הנשיא חן ב-7 בינואר.

השבוע נפגשו הצדדים עם נשיא בית המשפט בניסיון להגיע להסכמות ולחדד את המחלוקות בתיק. הדיון התקיים בלשכתו של הנשיא, במהלכו הציע לצדדים להגיע לפשרה בהליך של גישור שמתנהל בדלתיים סגורות - הליך שהולך ונהיה מקובל יותר גם בתיקים פליליים. 

מנדלבליט בכנס של משרד המשפטים, בשבוע שעברצילום: מוטי מילרוד

ההצעה מגיעה לאחר משא ומתן ממושך שהתנהל בין סנגוריה של שרה נתניהו, יוסי כהן ויעקב וינרוט המנוח, לבין היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, להגיע לפשרה שתייתר את המשפט נגדה בתמורה להשבת הכסף שנטען כי קיבלה במרמה לקופת המדינה. מנדלבליט העדיף לסגור את התיק מחוץ לבית המשפט, ובשלב מאוחר יותר דרש כי נתניהו תודה באישומים נגדה - תנאי שלו היא מסרבת עד היום. משכך, הצדדים ספקניים לגבי סיום ההליך בפשרה, ללא צורך בשמיעת עדים, אך עדיין הודיעו שיתנו לו סיכוי. 

כתב האישום נגד נתניהו הוגש ביוני האחרון, כמעט שלוש שנים לאחר שנפתחה החקירה. נתניהו מואשמת בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים. לפי כתב האישום, היא הזמינה במרמה למעון ראש הממשלה ארוחות בשווי מאות אלפי שקלים, ו"פעלה תוך ניצול מעמדה כרעיית ראש הממשלה". סיידוף מואשם בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, במרמה ובהפרת אמונים ואף בעבירות זיוף.

בדיון שהתקיים בחודש שעבר אמר עו"ד כהן כי עדיין לא קיבל חומר חקירה משמעותי בתיק, כמו הסכם עד המדינה שנחתם עם ניר חפץ וחומר הנוגע לטענות שהשמיע מפקד להב 433 לשעבר ניצב רוני ריטמן באשר לחלקה של נתניהו בחקירה שנפתחה נגדו.

הנשיא חן עדיין לא הודיע על החלטתו באשר לבקשת הפרקליטות לנהל את ההליך בפני שלושה שופטים, בעוד שהסנגורים דורשים כי ההליך יישמע בפני שופט אחד בלבד.

כתב האישום מתפרש על פני 22 עמודים וכולל 83 עדי תביעה, בהם היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה, שלומית ברנע־פרגו; שני חשבים שעבדו במשרד ראש הממשלה — יוסי שטראוס ויוסי איצקוביץ; גיל שפר, לשעבר ראש הסגל של ראש הממשלה, ועד המדינה חפץ.

לקראת פתיחת משפטה, פרשו שניים מסנגוריה, יעקב וינרוט המנוח ועמית חדד. במקומם החל לייצג עורך הדין ירון קוסטליץ.  

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ